Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Obezwładnili gazem i okradli. Za dwa dni byli w rękach policji.

Zaledwie dwa dni zajęło dąbrowskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawców rozboju. Mężczyźni użyli gazu paraliżującego, a następnie zabrali napadniętemu portfel z dokumentami i gotówką oraz splądrowali garaż.
Share
Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie odpowiedzą za napad i kradzież.
Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie odpowiedzą za napad i kradzież. Źródło: Śląska Policja
d313lo9

Do zdarzenia doszło na jednym z dąbrowskich osiedli. 49-letni mieszkaniec miasta pracował w swoim garażu. Gdy wychodził i zamykał drzwi, został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Obezwładnili go przy użyciu gazu paraliżującego.

Pokrzywdzony upadł na ziemię. Gdy wróciła mu świadomość, zauważył brak skórzanej torby z zawartością portfela, w którym znajdowały się dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, karta do bankomatu - oraz gotówka w kwocie 200 złotych. Sprawcy splądrowali też garaż, z którego skradziono odkurzacz renomowanej marki oraz dwie latarki.

Dąbrowa Górnicza. Zatrzymani po dwóch dniach

Mężczyzna złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i do akcji wkroczyli kryminalni z dąbrowskiej komendy. Znalezienie sprawców napadu zajęło im dwa dni. - W wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Dąbrowy Górniczej, 25-latka i 31 latka.

d313lo9

Mężczyźni zostali przewiezieniu do policyjnego aresztu. Dąbrowianie usłyszeli już zarzuty popełnienia rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec obydwu dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Solidarna Polska za polexitem? Kempa: publicystyczny fake news

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d313lo9

Podziel się opinią

Share
d313lo9
d313lo9
Więcej tematów