Trwa ładowanie...
d3pf7xt
Czy Rafał Bochenek boi się uchodźców? "Te osoby się nie asymilują"

Czy Rafał Bochenek boi się uchodźców? "Te osoby się nie asymilują"

Rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreślił, że z informacji, które do niego docierają, ludzie nie chcą uciekać z Aleppo. - To nieprawda - tymi słowami odniósł się do relacji osób, które mówią, że w Aleppo na ludzi spadają bomby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3pf7xt

Bochenek w #dzieńdobryWP odniósł się do informacji o wakacyjnej rekonstrukcji rządu. Podkreślił, że w Prawie i Sprawiedliwości i w rządzie panują bardzo dobre nastroje i praca wre. Przyznał, że zawsze pojawiają się kwestie niedomówione i każdy minister ma swoje interesy, ale trzeba rozmawiać, co robi pani premier Beata Szydło na bieżąco.

Zapytany o to, czy Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, odbył dyscyplinującą rozmowę, zaprzeczył. - Nie było takiej potrzeby - stwierdził. Jednocześnie zaznaczył, że krytyka Gowina dot. projektu "apteka dla aptekarza" była zbyt ostra i mocno przesadzona.

d3pf7xt

Rzecznik rządu zwrócił jednak uwagę, że projekt dot. zmian w funkcjonowaniu aptek jest poselski, a nie rządowy. Jak dodał, Gowin od początku był do tych zmian nastawiony negatywnie. Co więcej, nie wszystkie pomysły były zawarte w umowie koalicyjnej.

Zdaniem Bochenka wypowiedzi Gowina nie przekonają umiarkowanych wyborców. Zaznaczył też, ze PiS nie sprawuje władzy samodzielnie, ale w koalicji z Partią Razem.

Jeśli nie Gowin, to kto?

Rzecznik rządu skomentował też konferencję w Toruniu. Pisaliśmy o jej kulisach. - Nie uważam, żeby tam wydarzyło się coś nadzwyczajnego - powiedział. Jego zdaniem premier nie rozmawiała o tym z ministrem środowiska Janem Szyszko, bo "są ważne projekty rządowe".

d3pf7xt

Jak powiedział, nie słyszał wypowiedzi, która padła podczas konferencji: "Proszę nie zwalniać ministra Szyszki". "Ciekawe" - tak z kolei skomentował słowa prof. Handke, który w wywiadzie dla WP powiedział, że minister Zalewska powinna stanąć przez Trybunałem. Przyznał jednocześnie, że reforma szkolnictwa to dobra reforma.

Stanowisko rządu ws. uchodźców

Przypomnijmy, że minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zadeklarował, że Poska nie przyjmie uchodźców, bo relokacja nie rozwiąże problemu.

Powiedział, że sprawa uchodźców nie jest zamknięta, bo aktualna, ale stanowisko rządu w tej sprawie się nie zmieni, "jest stanowcze i jednoznaczne". - Kwestia bezpieczeństwa nie podlega żadnym negocjacjom - tłumaczył.

- Wolimy płacić na projekty humanitarne, pomagać na miejscu - dodał. Jednocześnie zapewnił, że rząd patrzy na cierpienie z empatią.

Zapytany o to, czy boi się uchodźców, odpowiedział, że jeśli chodzi o system rozdziału i weryfikacji, to tak. - Oni się nie asymilują - podkreslił.

d3pf7xt

Podziel się opinią

Share

d3pf7xt

d3pf7xt
Więcej tematów