Trwa ładowanie...

Czy nauczyciele powinni strajkować? Internauci zagłosowali

Ponad 10 tysięcy naszych internautów wzięło udział w sondzie dotyczącej poparcia dla ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Jak rozłożyły się wasze głosy? Sprawdziliśmy to za pomocą sondy opublikowanej na profilu Wirtualnej Polski na Facebooku.

Share
Czy nauczyciele powinni strajkować? Internauci zagłosowali
Źródło: East News, fot: Sebastian Czopik/Reporter,Tomasz Kawka
d3p8pj3

Ponad 10 tysięcy głosów

Głosy w przeprowadzonej sondzie przyniosły jednoznaczny wynik. Aż 55 proc. z 10 200 internautów, biorących udział w głosowaniu, opowiedziało się za poparciem dla ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W liczbach stosunek ten rozkłada się następująco: 5600 internautów popiera pomysł strajku, zaś około 4600 jest tej idei przeciwna.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

"Każdy ciężko pracuje, nie tylko nauczyciele"

Sonda wzbudziła nie tylko zainteresowanie, ale też ogromne emocje. Poza komentarzami zamieszczonymi na Facebooku, na dziejesie.wp.pl również zasypywaliście nas swoimi opiniami.

Jedną z komentujących osób była pani Paulina. "Każdy ciężko pracuje, nie tylko nauczyciele. W związku z tym wszyscy powinni wyjść, strajkować i żądać dodatkowych pieniędzy" - stwierdziła czytelniczka. "Nie powinni strajkować. Zawód nauczyciela to pasja, a nie pieniądze. Zresztą, dlaczego inne grupy zawodowe mają być gorsze od nich? Nie powinni strajkować kosztem dzieci" - dodał pan Bartosz.

d3p8pj3

Odmiennego zdania jest pani Bożena. "Kiedy są pieniądze na kościelnych milionerów, powinny znaleźć się także dla nauczycieli" - zaznaczyła kobieta. "Oczywiście że powinni strajkować. W życiu bym nie chciała pół dnia spędzać z rozwydrzoną, pyskatą młodzieżą za takie psie pieniądze. Trzymam kciuki za nauczycieli" - podkreśliła z kolei pani Monika.

Layer 1
PiS nie liczył się z nauczycielami, bo myślał że oni nigdy nie zastrajkują, ponieważ zawsze na uwadze mają dzieci
Stefania

Tak samo uważa też pani Stefania. "PiS nie liczył się z nauczycielami, bo myślał że oni nigdy nie zastrajkują, ponieważ zawsze na uwadze mają dzieci. Ci co twierdzą, że nauczyciel ma dużo wolnego, są w błędzie ponieważ oni pracują nie tylko w szkole ale i w domu" - napisała internautka, której oponentką okazała się pani Mariola. "Oni tylko zadają to, czego dzieci mają się nauczyć. To rodzice w domu muszą całą robotę odwalić za nich" - stwierdziła kobieta.

Zobacz także: Neumann o Zalewskiej: potężny problem

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p8pj3

Podziel się opinią

Share
d3p8pj3
d3p8pj3
Więcej tematów