Trwa ładowanie...

Czy Lech Kaczyński zasługuje na pomnik w reprezentacyjnym miejscu Warszawy?

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński chce, by w Warszawie stanęły dwa pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym jeden jego brata Lecha Kaczyńskiego. Co na ten temat sądzą Polacy? Większość jest zgodna w tej sprawie.

Czy Lech Kaczyński zasługuje na pomnik w reprezentacyjnym miejscu Warszawy?Źródło: East News, fot: Darek Redos
d29luil
d29luil

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla se.pl i NOWA TV, 61 proc. Polaków jest zdania, że Lech Kaczyński nie zasługuje na pomnik w centrum Warszawy. Kolejne 20 proc. pytanych jest przeciwnego zdania. Stanowiska w sprawie nie zajęło natomiast 19 proc. badanych.

Konkurs

Przypomnijmy, że został ogłoszony konkurs na projekty dwóch pomników. Jeden - Lecha Kaczyńskiego - ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza w Warszawie, drugi - Ofiar Tragedii Smoleńskiej - ma być natomiast zlokalizowany na zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej, czyli na skwerze ks. Twardowskiego.

Jak zaznaczył Jarosław Kaczyński, na budowę pomników "na pewno wystarczy". Poseł PiS Jacek Sasin z kolei przyznał, że dopuszcza możliwość przesunięcia pomnika księcia Józefa Poniatowskiego, aby zrobić miejsce dla statui Lecha Kaczyńskiego.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20-21.04.2017 r. na próbie 1007 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Źródło: se.pl

d29luil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29luil
Więcej tematów