Trwa ładowanie...
Czy koalicja PiS-PO jest możliwa? Adam Bielan: sojusz z Ewą Kopacz absolutnie nie

Czy koalicja PiS-PO jest możliwa? Adam Bielan: sojusz z Ewą Kopacz absolutnie nie

Czy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach koalicja z Platformą Obywatelską jest możliwa? Adam Bielan, kandydat PiS do Senatu, oznajmił w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo, że sojusz z Ewą Kopacz "absolutnie nie" jest możliwy. - Pytanie jednak, jak będzie wyglądała Platforma. Dziś nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kto będzie szefem PO - dodał.
Share
d331095

- Mamy już dziś analizy otoczenia pani premier i to jest raczej obraz chaosu, pogodzenia się z porażką - powiedział Bielan.

Jego zdaniem, możliwy jest wariant, że Kopacz po przegranych wyborach nie poda się do dymisji i Platforma może się rozpaść. - Grzegorz Schetyna może uznać, że w takim ugrupowaniu nie chce być. Kilka innych osób może wyjść z Platformy i być może będziemy mogli rozmawiać - podkreślił.

d331095

- Jeżeli będziemy mieć samodzielną większość powinniśmy znajdować jak najwięcej partii do współpracy - dodał Bielan. Oznajmił, że może zajść potrzebna zmiany konstytucji.

- Bardzo jesteśmy zdeterminowani, aby być w Sejmie - oznajmiła z kolei Kazimiera Szczuka, kandydatka Zjednoczonej Lewicy do Sejmu.

- Zależy nam na tym, żeby nie doszło do sytuacji, że Platforma się rozleci, część PO przechodzi do PiS i można zmieniać konstytucję - podkreśliła. Dodała, że w ten sposób można by było wprowadzać w Polsce "państwo szariatu słowiańskiego".

d331095

Podziel się opinią

Share
d331095
d331095
Więcej tematów