Trwa ładowanie...
04-12-2015 18:39

Czy jest możliwy kompromis ws. TK? Morawiecki: może trzeba poprosić pana Rzeplińskiego, by ustąpił

Marszałek senior Kornel Morawiecki widzi szansę na wyjście z impasu związanego z wyborem nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Może trzeba poprosić tych sędziów, którzy rządzili tym Trybunałem, którzy kilka miesięcy podejmowali błędne decyzje, w tym pana Rzeplińskiego, aby ustąpili - mówi w rozmowie z reporterem WP poseł Kukiz'15.

d1ur7d3
d1ur7d3

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego prezydent Duda powinien jak najszybciej zaprzysiąc trzech sędziów wybranych w październiku, a Sejm wybrać dwóch pozostałych sędziów - tak kompromis ws. TK widzi Marcin Kierwiński z PO. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że zakończenie sporu musi wyglądać inaczej. - Platforma powinna uszanować prawo i przyjąć do wiadomości, że Sejm tej kadencji w sposób właściwy wybrał pięciu sędziów - stwierdza Ziobro.

Zdaniem lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, osiągnięcie kompromisu jest trudne, bo zależy od dobrej woli wielu stron. - Cóż, nadzieja umiera ostatnia. Prezydent po dwóch orzeczeniach Trybunału powinien wyjść z inicjatywą ustawodawczą wykonującą te wyroki. Jeśli tak się nie stanie, zrobi to PSL - dodaje szef ludowców.

Adam Szłapka z Nowoczesnej również uważa, że ruch należy do prezydenta Andrzeja Dudy. - Ma nadzieję, że przyjmie ślubowanie od trzech sędziów wybranych w poprzedniej kadencji i poczeka aż dwóch kolejnych zostanie wybranych w tej kadencji - wyjaśnia poseł partii Ryszarda Petru.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj