WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
hiszpania

Czwarty Polak - śmiertelna ofiara zamachu w Madrycie

Hiszpańskie MSW poinformowało w piątek ambasadę RP o zidentyfikowaniu zwłok ojca siedmiomiesięcznej Patrycji, która zmarła tego dnia w szpitalu w Madrycie. Jest to czwarta polska ofiara śmiertelna zamachów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Polak zginął w czwartek w chwili eksplozji ładunków wybuchowych w pociągu jadącym z Alcala de Henares do Madrytu. Informację o jego śmierci podano dopiero w piątek, bowiem wcześniej nie udało się zidentyfikować jego zwłok.

Łącznie w wyniku ataku terrorystycznego w Madrycie zginęło czterech Polaków: dwoje w chwili zamachu i dwoje w wyniku odniesionych ran.

W madryckich szpitalach cały czas znajduje się piątka Polaków. "Jeden z nich znajduje się w stanie bardzo ciężkim. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo" - zapewniła Agnieszka Matusik, zastępca szefa wydziału konsularnego ambasady Polski w Madrycie.

WP

Według informacji uzyskanych przez PAP w polskiej ambasadzie, nie należy oczekiwać dalszych komunikatów o kolejnych Polakach, którzy ucierpieli w czwartkowych zamachach. Wprawdzie do tej pory hiszpańskim władzom nie udało się zidentyfikować zwłok 42 osób (ich tożsamość będzie ustalona na podstawie badań kodu DNA), jednak szansa, że wśród nich znajduje się obywatel Polski jest znikoma.

Jak podają hiszpańskie media, w zamachach w Madrycie - oprócz Hiszpanów - zginęło 31 obcokrajowców z 13 krajów. Łącznie śmierć poniosło 199 osób.

Polub WP Wiadomości
WP
WP