Trwa ładowanie...

Czwarta fala koronawirusa. Morawiecki ma plan, jak się uchronić

Na piątkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki odniósł się do ewentualnej czwartej fali koronawirusa. - Mamy szczepionki, więc obrońmy się skutecznie - wskazał premier.

Share
Mateusz Morawiecki o czwartej fali koronawirusa
Mateusz Morawiecki o czwartej fali koronawirusa Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
da8nlvr

Mateusz Morawiecki przekazał, że w ostatnich dniach w Polsce służby odnotowują nieco powyżej 100 nowych przypadków koronawirusa dziennie. - Zajętych łóżek w szpitalach mamy około 300, z kolei w użyciu jest około 40 respiratorów - wskazał szef rządu.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że te liczby po prawie półtora roku walki z koronawirusem nie robią wrażenia na większości Polaków - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał o tym, że przewaga nad COVID-19 często okazuje się krucha i krótkotrwała. Na konferencji szef rządu zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków o szczepienie się przeciwko COVID-19.

da8nlvr

Zobacz też: Spotkanie Tuska z radą ds. COVID-19. "Zręczny krok"

Czwarta fala koronawirusa. Morawiecki apeluje o zaszczepienie się

- W Europie Zachodniej - w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji - notuje się po kilkanaście, a nawet dwadzieścia kilka tysięcy przypadków koronawirusa dziennie. Trendy oceniane są różnie, ale to, co dzieje się w Europie Zachodniej, wskazuje na ryzyko - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę także na to, że na COVID-19 najczęściej chorują osoby, które nie zaszczepiły. - To jest 99 proc. najbardziej dramatycznych przypadków. Trudno o lepszy dowód na to, jakim remedium faktycznie są szczepionki - powiedział premier.

da8nlvr

Premier zaapelował także do przeciwników szczepień o to, aby zaprzestali oni kampanii fake newsów oraz agresji z taką, jaką mieliśmy do czynienia w Grodzisku Mazowieckim. - Są to zachowania absolutne niedopuszczalne. Będziemy im definitywnie przeciwdziałać - podkreślił polityk.

Zapowiedział także kolejną akcję promocyjną, która ma zachęcać do szczepień.

- Wiem, że niektórzy czekają na powrót z wakacji, na to, co będzie pod koniec sierpnia. Otóż pod koniec sierpnia może niestety ta czwarta fala już nadejść. Nie czekajmy na nią, lepiej przystąpmy do zaszczepienia się, do programu szczepień - wskazał premier.

da8nlvr

Mateusz Morawiecki przekazał, że dzięki temu zrobimy "mały, ale ważny krok" w stronę "obrony naszego życia gospodarczego, ochrony systemu zdrowia oraz indywidualnego zdrowia".

- Chciałbym, aby ten czas przed nami był czasem dobrych decyzji. Tego państwu życzę - przekazał szef rządu. - Mamy szczepionki, więc obrońmy się skutecznie przed czwartą falą koronawirusa - dodał.

Źródło: PAP, Wiadomości WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da8nlvr

Podziel się opinią

Share
da8nlvr
da8nlvr
Więcej tematów