Trwa ładowanie...

Cztery miesiące więzienia za odmowę zdjęcia muzułmańskiej chusty w urzędzie we Włoszech

• Noszenie chust uniemożliwiających identyfikację jest we Włoszech zabronione • Ukarana kobieta to 40-letnia obywatelka włoska, pochodząca z Albanii • Nie chciała zdjąć pełnego nikabu, który odsłaniał tylko jej oczy
Share
Cztery miesiące więzienia za odmowę zdjęcia muzułmańskiej chusty w urzędzie we Włoszech
Źródło: AFP, Fot: Charly Triballeau
d4erjz7

Karę cztery miesięcy pozbawienia wolności zamienioną na grzywnę w wysokości 30 tysięcy euro wymierzył sąd w Pordenone na północy Włoch kobiecie, która w urzędzie gminnym odmówiła zdjęcia muzułmańskiej chusty całkowicie zasłaniającej jej twarz.

Noszenie takich chust, uniemożliwiających identyfikację, jest we Włoszech zabronione.

Ukarana kobieta to 40-letnia obywatelka włoska, pochodząca z Albanii, która w październiku przyszła na spotkanie dzieci oraz młodzieży w radzie gminnej w miejscowości San Vito al Tagliamento, gdzie mieszka. Mimo ponawianych przez burmistrza próśb odmówiła zdjęcia chusty - pełnego nikabu, by można było ustalić jej tożsamość. W chuście odsłonięte miała tylko oczy. Gdy stanowczo nie zgodziła się na jej zdjęcie, została wyprowadzona z auli, a następnie spisana.

Jak podały włoskie media, sędzia przychylił się do argumentacji prokuratora, który zwrócił uwagę na to, że kobieta złamała przepisy mówiące o tym, że z powodów bezpieczeństwa nie można ukrywać twarzy w miejscach publicznych.

(Oprac. Tomasz Bednarzak)

d4erjz7

Podziel się opinią

Share
d4erjz7
d4erjz7
Więcej tematów