Trwa ładowanie...
d3uctd8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czterech Palestyńczyków zginęło w izraelskich atakach na Zachodnim Brzegu

• Na Zachodnim Brzegu Jordanu zabito 4 Palestyńczyków
• Izrael twierdzi, że 3 z nich brało wcześniej udział w atakach
• Od trzech miesięcy trwa eskalacja izraelsko-palestyńskiej przemocy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izraelscy żołnierze w okolicy jednego z miejsc, w którym zginęli Palestyńczycy
Izraelscy żołnierze w okolicy jednego z miejsc, w którym zginęli Palestyńczycy (AFP, Fot: AHMAD GHARABLI)
d3uctd8

Do czterech oddzielnych incydentów doszło, gdy grupa osób zebrała się w czasie obchodów Bożego Narodzenia w Betlejem na Zachodnim Brzegu.

Izraelskie władze poinformowały, że trzech Palestyńczyków zginęło po tym, jak przeprowadzili lub próbowali przeprowadzić ataki na Izraelczyków.

Czwarty Palestyńczyk zginął w starciach z izraelskim wojskiem - wynika z informacji palestyńskiego przedstawiciela służby zdrowia.

d3uctd8

Ataki Palestyńczyków na Izraelczyków - najczęściej dokonywane z użyciem ostrych narzędzi, a także pojazdów - wpisują się w falę przemocy, która rozpoczęła się w połowie września. W jej wyniku zginęło już blisko 150 osób.

Władze Izraela twierdzą, że palestyńscy przywódcy namawiają młodych ludzi do atakowania Izraelczyków z powodu sporu o dostęp muzułmanów i żydów do obiektów sakralnych na Wzgórzu Świątynnym w starej części Jerozolimy. Palestyńczycy uważają, że fala przemocy to wynik braku nadziei na stworzenie państwa palestyńskiego po latach nieudanych rozmów pokojowych.

Podziel się opinią

Share

d3uctd8

d3uctd8
d3uctd8
Więcej tematów