Trwa ładowanie...

"Człowiek w dążeniu do dobrobytu nie może zapomnieć o innych wartościach"

O dylematach Polaków, którzy wyjechali lub rozważają wyjazd do pracy za granicę mówił podczas uroczystości na Jasnej Górze prymas Polski kard. Józef Glemp. Podkreślał, że człowiek ma prawo do dobrobytu, ale w dążeniu do niego nie może zapominać o innych wartościach, w tym o rodzinie.

"Człowiek w dążeniu do dobrobytu nie może zapomnieć o innych wartościach"Źródło: PAP
dcoznxe
dcoznxe

Jak mówił prymas, możliwość pracy za granicą to poważny problem, który każdy musi rozstrzygnąć sam. Nie ma reguł, czy masz wyjechać do pracy za granicę i tam zarabiać więcej, zostawić rodzinę, narażać na rozłąkę, nie wiadomo, czy wrócić, czy nie wrócić, albo też kontentować się tym, co często jest niedostatkiem, co często jest za małym świadczeniem za wysiłek i za pracę. To są bardzo poważne problemy, stojące przed poszczególnym człowiekiem, a zwłaszcza przed rodzinami - powiedział kard. Józef Glemp.

Dodał, że Unia Europejska jako współpraca krajów i narodów w dziedzinie społecznej i ekonomicznej, jeżeli jest uczciwa i sprawiedliwa, jest czymś dobrym i wspomagającym człowieka. Oczekuje się od Unii także i pomocy. Ona przychodzi, ale przychodzi często po to, żeby potem świadczyć pomoc innym. Jest to płaszczyzna współpracy i współdziałania, którą musimy rozeznawać, która łączy się z naszą postawą chrześcijan - mówił prymas Polski.

dcoznxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcoznxe
Więcej tematów