WP

Częstochowa. Padła ofiarą oszusta matrymonialnego

Ofiarą oszusta internetowego padła 58-letnia mieszkanka Częstochowy. Poznała go na jednym z popularnych portali randkowych. Miała być wielka miłość, a straciła 6,5 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszust podawał się za Brytyjczyka
Oszust podawał się za Brytyjczyka (Fotolia)
WP

Na policję zgłosiła się kilka dni temu. Wyznała funkcjonariuszom, że na początku września na znanym portalu randkowym poznała mężczyznę, który podawał się za Brytyjczyka. Miło korespondowali ze sobą, a nowy przyjaciel obiecywał, że niedługo przyjedzie do Polski w odwiedziny.

Przedtem jednak wyjechał w sprawach biznesowych do Turcji. Stamtąd poprosił 58-latkę, żeby podała mu swój adres. Twierdził, że chce jej wysłać paczkę z wartościowymi przedmiotami i pieniędzmi. Potem poskarżył się, że nie może zapłacić za kuriera, bo ma zablokowane konto. Częstochowianka wykonała mu przelew na sumę 6,5 tys. zł, bo nowy przyjaciel obiecywał, że zwróci jej pieniądze. Pojawiły się jednak kolejne problemy i tym razem rzekomy Brytyjczyk kazał jej wpłacić ponad 11 tys. euro. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zawiadomiła o tym policję.

Funkcjonariusze z Częstochowy badają teraz mechanizm działania sprawy i zbierają informacje, które pozwolą im wpaść na trop oszusta.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP