Trwa ładowanie...
d3uc9ee
IAR
czechy

Czesi wstrzymują import soli z Polski

W ramach środków ostrożności Czechy czasowo wstrzymały import soli spożywczej z Polski - poinformował na konferencji prasowej w Pradze czeski minister rolnictwa Petr Bendl. To pokłosie afery solnej, którą reporterzy śledczy RMF FM ujawnili ponad tydzień temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palety z solą
Palety z solą (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d3uc9ee

Według czeskiego ministra, Polska przekazała za mało informacji na temat przedsiębiorstw, które zamiast soli jadalnej wprowadzały na rynek sól przemysłową. Czesi nie wiedzą też, w jakich artykułach może znajdować się sól przemysłowa. Dopóki się to nie wyjaśni, dystrybucja pakowanej soli spożywczej pochodzącej z Polski zostaje wstrzymana.

Petr Bendl zaznaczył przy tym, że większość czeskich producentów nie korzysta z soli polskiej, ale sprowadzanej z innych państw Unii Europejskiej.

Wcześniej Bendl zwrócił się listownie do ministra Marka Sawickiego, w którym prosił o wyjaśnienie powstałych wątpliwości. Zapewniał, że na razie resort nie rozważa całkowitego wstrzymania importu towarów spożywczych z Polski. Przyznał natomiast, że w ramach działań profilaktycznych wstrzymano wprowadzenie na czeski rynek 13 ton polskiej soli jadalnej aż do czasu pełnego wyjaśnienia problemu przez Polskę.

d3uc9ee

Podziel się opinią

Share

d3uc9ee

d3uc9ee
Więcej tematów