Trwa ładowanie...
d11xh79

Czesi boją się ASF i wprowadzają obowiązkowe badania sprowadzanej z zagranicy wieprzowiny

Czeskie ministerstwo rolnictwa rozważa wprowadzenie obowiązkowych badań sprowadzanej z zagranicy wieprzowiny. W ten sposób chce ustrzec się przed ASF (afrykańskim pomorem świń).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czesi boją się ASF i wprowadzają obowiązkowe badania sprowadzanej z zagranicy wieprzowiny
Czesi boją się ASF i wprowadzają obowiązkowe badania sprowadzanej z zagranicy wieprzowiny (iStock.com)
d11xh79

Czesi obawiają się ASF

Czeskie ministerstwo rolnictwa rozważa zaostrzenie warunków wwozu mięsa wieprzowego z krajów, w których potwierdzono przypadki ASF. W związku z tym problem mogą mieć przede wszystkim eksporterzy z Polski i Belgii.

"Stwarzanie dodatkowych wymogów dla mięsa oznacza interpretację przepisów ponad prawem Unii Europejskiej i jest to niebezpieczny precedens." – skomentował decyzję Wiesław Różański, Prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego – "Czesi są pod tym względem specyficzni, od lat bronią swojego rynku. ASF nie jest niebezpieczny dla ludzi, a co ciekawe, przecież występuje również w samych Czechach."

Działania czeskiego ministerstwo rolnictwa mocno krytykują polscy producenci. Ich zdaniem to kolejny etap obrony lokalnego rynku przed importem mięsa z Polski. Obecnie eksport polskiego mięsa do Czech wynosi około 280 mln złotych.

d11xh79

Podziel się opinią

Share
d11xh79
d11xh79
Więcej tematów