Trwa ładowanie...
d1qb5jx

Czerpali korzyści z nierządu; grozi im 12 lat więzienia

Czerpanie korzyści z cudzego nierządu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, ściąganie haraczy i oszustwa zarzuciła 12 osobom prokuratura w Ostrowie Wlkp. Do miejscowego sądu skierowano już akt oskarżenia w tej sprawie.

Share
d1qb5jx

- Głównym oskarżonym jest 36-letni mężczyzna, który w minionych trzech latach czerpał korzyści z uprawiania prostytucji przez szereg kobiet zatrudnionych w agencji towarzyskiej oraz zajmujących się świadczeniem nierządu przy drogach - poinformował zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp., Janusz Walczak.

Podejrzanemu zarzucono także zmuszanie jednego z właścicieli lokalu, w którym przebywały prostytutki, do stałego płacenia określonej kwoty pieniędzy. Mężczyzna pobił dotkliwie właściciela i okradł go oraz wpływał również na zeznania świadka, przywłaszczył samochód i posiadał nielegalnie broń palną - wymienia listę zarzutów Walczak.

Podobne zarzuty przedstawiono innemu, 33-letniemu mężczyźnie, a dwóm innym rozbój, wymuszenie rozbójnicze i wyłudzenie nienależnego odszkodowania za rzekomo skradziony samochód. Pozostałych ośmioro, m.in. pracowników lokalu, oskarżono o czerpanie korzyści z cudzego nierządu.

Podejrzani mają od 21 do 40 lat. Wśród nich są dwie kobiety. Za sutenerstwo grozi kara do trzech lat więzienia. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

d1qb5jx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qb5jx
d1qb5jx
Więcej tematów