Trwa ładowanie...
d1khpu7
czechy
28-12-2001 13:06

Czechy: ogłoszono stan klęski śniegowej

Już po raz drugi w czasie tegorocznej zimy w sąsiadującym z Polską czeskim powiecie Rychnov nad Knieżną ogłoszony został stan klęski śniegowej. Na drogach tworzą się wielkie zaspy - podały w piątek lokalne media.

d1khpu7
d1khpu7

Wiele dróg w rejonie Gór Orlickich, które graniczą z Polską, dostępnych jest jedynie dla samochodów wyposażonych w łańcuchy śniegowe. Drogi wyżej położone przejezdne są jedynie po jednym pasie ruchu.

Drogowcy, którym w kilku regionach Czech pomagają żołnierze z ciężkim sprzętem wojskowym, starają się nie tylko zgarniać świeży śnieg, ale także usunąć potężne, nawet trzymetrowe zwały śniegu, w sąsiedztwie których w czasie wiatru natychmiast tworzą się zaspy.

Opady śniegu i silny wiatr tworzący zamiecie śnieżne i zaspy na drogach wystąpiły w piątek w innych sąsiadujących z Polską powiatach, Jesenik Bruntal, Opava i Frydek Mistek. Jak na razie wszystkie główne drogi w tym regionie, gdzie stan klęski śniegowej trwał przez ostatnich sześć dni, są przejezdne, ale drogowcy ostrzegają, że sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. (mk)

d1khpu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1khpu7
Więcej tematów