Trwa ładowanie...
16-03-2007 13:40

Czarzasty: antyterroryści wtargnęli do mojego domu

Do mojego domu weszli antyterroryści bez
pozwolenia - mówił na konferencji Sojuszu Lewicy
Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Jak dodał, zwróci się do
sądu o wyjaśnienie sprawy.

Share
Czarzasty: antyterroryści wtargnęli do mojego domuŹródło: PAP
d2zm5yj

W czwartek za piętnaście siódma do trzech domów tzn.: mojego, mojego syna i mojej córki weszły dwie brygady antyterrorystyczne. Obydwie po 30 osób. Zablokowano ulicę, na której mieszkam. Weszli tam - jak mówili - by szukać wspólnika lub broni zabitego na ulicy, na której mieszkam bandyty Michała Gruszczyńskiego (zabójcy dwóch osób z Wołomina) - relacjonował dziennikarzom Czarzasty.

Jak mówił, on wraz z całą rodziną miał leżeć na podłodze i nie ruszać się. Próbowano przeszukać mieszkania, ale nie za bardzo się do tego przykładano. Nikogo nie wylegitymowano poza mną, chociaż szukano przecież bandyty - podkreślił.

Zaznaczył, że antyterroryści nie mieli pozwolenia, by wejść do domów jego ani jego dzieci. Jeżeli chodzi o dom mojego syna, to - ponieważ dom był pusty, bo spał on u nas - otworzono ten dom pistoletem maszynowym - mówił Czarzasty.

d2zm5yj

Gdy zrobiło mi się niewygodnie, spytałem czy mogę ruszyć głową. Wtedy usłyszałem od trzymających przy mojej głowie pistolety antyterrorystów: "nie ruszaj się bo Cię k... zabiję" - relacjonował.

Syna - kontynuował Czarzasty - zatrzymano pod pretekstem, że ukrywał bandytę i wypuszczono po godzinie. Nikt mnie nie przeprosił - mówił.

Czarzasty zapowiedział, że najdalej we wtorek skieruje do sądu wniosek o rozpatrzenie całej sprawy.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że prokuratura i policja działają na zlecenie polityczne. Ale to co się wydarzyło jest naruszeniem wszelkich praw obywatelskich - podkreślił sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski.

d2zm5yj

Napieralski powiedział, że SLD będzie domagać się od ministra spraw wewnętrznych i administracji wyjaśnienia, dlaczego do mieszkania obywatela, bez żadnego wyjaśnienia weszła grupa antyterrorystyczna.

Kto wydał rozkaz do takiego działania? Czy państwo barci Kaczyńskich i ministra Ziobry jest takie, że lekarzy wrzucimy w kamasze, nauczycieli niehomofobów wyrzucimy z pracy, Trybunał Konstytucyjny zwolnimy, a przeciwników politycznych będziemy zastraszać, by nie krytykowali władzy?- pytał Napieralski.

Według rzecznika stołecznej policji Mariusza Sokołowskiego, policja miała poważne podejrzenia, że syn Włodzimierza Czarzastego mógł pomagać zabójcy dwóch osób z Wołomina - Michałowi Gruszczyńskiemu i dlatego przeszukała trzy miejsca.

Informacja nie potwierdziła się - powiedział Sokołowski. Dodał, że nadal trwa postępowanie mające ustalić, kto mógł pomagać Gruszczyńskiemu, który zginął we wtorek osaczony przez policję.

Nie było złamania żadnych procedur w całej sprawie - zapewnił Sokołowski. Przeszukania były zatwierdzone przez prokuraturę, a informacja bardzo poważna - dodał.

d2zm5yj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm5yj
d2zm5yj
Więcej tematów