Trwa ładowanie...
Policja

Czarny punkt wodny w Skorzęcinie przy Jeziorze Niedzięgiel

Pierwszy w powiecie gnieźnieńskim czarny punkt wodny ma ostrzegać kąpiących się przed niebezpiecznym miejscem. Taki punkt znalazł się przy Jeziorze Niedzięgiel na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Share
Czarny punkt wodny w Skorzęcinie przy Jeziorze Niedzięgiel
Źródło: Policja
d4hreyo

Tablica o takiej treści wraz ze znakiem graficznym została umieszczona w miejscu, gdzie w latach poprzednich dochodziło do tragicznych zdarzeń. Miejscem tym jest bezpośrednia okolica z prawej strony molo (patrząc na jezioro), gdzie doszło w ubiegłym roku do dwóch utonięć. Czarno-żółta tablica ma być przestrogą dla wypoczywających, którzy chcą korzystać z kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

Policjanci chcą odwołać się do rozsądku wypoczywających – to podstawowy cel. Przedsięwzięcie to ma na celu uzmysłowić ludziom niebezpieczeństwo, jakie czyha na amatorów kąpieli w tym pozornie spokojnym i wydawać by się mogło bezpiecznym miejscu w akwenie wodnym. Jeszcze raz mundurowi apelują o zachowanie rozsądku i bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą.

Podczas tegorocznych wakacji w powiecie gnieźnieńskim w Jeziorze Winiary utonęła jedna osoba. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, należy pamiętać:

  1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione.
  2. Nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.
  3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy.
  4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza.
  5. Nie wolno gwałtowanie się zanurzać.
  6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to basen umieszczony na terenie własnej posesji.
  7. Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.

Policja apeluje: "nie lekceważ wody i nie przeceniaj swoich umiejętności!".

d4hreyo

Podziel się opinią

Share
d4hreyo
d4hreyo
Więcej tematów