Trwa ładowanie...
d3xi7d3

Czarny protest w Warszawie. Przeciwnicy manifestacji ostro: one są podstawione

W Warszawie odbyła się pikieta w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestniczki manifestacji domagały się liberalizacji ustawy antyaborcyjnej i dostępu do środków antykoncepcyjnych. Manifestujące kobiety wznosiły hasła - "Nie zejdziemy do podziemia!" i "Nie złożymy parasolek", nawiązując do niedawnej demonstracji w ramach "Czarnego Protestu". Komentarze uczestników oraz przeciwników pikiety zebrał reporter Wirtualnej Polski, Mariusz Szymczuk.

Share
d3xi7d3

- Protestuję przeciwko traktowaniu kobiet jako przedmiot, jako istotę, która nie myśli i nie jest odpowiedzialna - mówiła jedna z kobiet. - To typowo polityczna zagrywka, bo w Sejmie nic się nie dzieje w sprawie aborcji - uważa z kolei przeciwnik manifestacji. Jedna z kobiet powiedziała reporterowi WP, że w "manifestacji biorą udział podstawione osoby, a stoją za tym KOD, PO i Nowoczesna".

Aktywistki złożyły w kilku biurach poselskich 11-punktową petycję "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet". Domagały się w niej edukacji seksualnej, krajowego programu in vitro, dostępu do najnowocześniejszej antykoncepcji, a także zmiany "wulgarnej i seksistowskiej retoryki" stosowanej wobec kobiet.

Paulina Piechna-Więckiewicz z "Inicjatywy Polskiej", która współorganizuje Strajk Kobiet, poinformowała, że petycje, które wystosowali organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, zostały dostarczone do biur krajowych ugrupowań zasiadających w parlamencie: Nowoczesnej, PSL-u, PiS-u, Kukiz'15 oraz PO.

d3xi7d3

Podziel się opinią

Share
d3xi7d3
d3xi7d3
Więcej tematów