Trwa ładowanie...
d1tvxpb

Czarny lód na drogach. Ostrzeżenie dla Polaków, pogoda nie rozpieszcza

Bardzo trudna sytuacja pogodowa w całej Polsce. Można spodziewać się oblodzeń w siedmiu województwach centralnej i wschodniej części Polski. Szczególnie ostrzegamy przed zjawiskiem tzw. "czarnego lodu", który jest bardzo niebezpieczny dla kierowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na zamarzające drogi
Uwaga na zamarzające drogi (Pixabay.com)
d1tvxpb

W wielu rejonach kraju pogarszają się warunki atmosferyczne. W całej Polsce występują opady zamarzającego deszczu. Noc była z przymrozkami, ale w ciągu dnia powinno być cieplej.

Temperatura minimalna od 3°C na południu do 8°C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 0°C do 2°C. IMGW ostrzega o oblodzeniach.

d1tvxpb

Są szczególnie dokuczliwe dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Z kolei jak donosi "Super Express" trzeba uważać także na tzw. "czarny lód'. To bardzo cienka warstwa lodu, która jest na pierwszy rzut oka niewidoczna dla kierowcy.

Jak rozpoznać czarny lód?

Warstwę czarnego lodu można rozpoznać. Na jezdni tworzy się pokrywa, która delikatnie błyszczy i sprawia wrażenie mokrej. Trzeba przyglądać się również otoczeniu. Jeśli drzewa są oblodzone to znaczy, że trzeba uważać.

d1tvxpb

Wypadki samochodowe zdarzają się wtedy aż cztery razy częściej niż na mokrej drodze i dwukrotnie częściej niż na zaśnieżonych jezdniach.

d1tvxpb

Podziel się opinią

Share
d1tvxpb
d1tvxpb
Więcej tematów