Trwa ładowanie...

Czarnek wyszedł na mównicę i grzmiał. "Wy chcecie seksualizować dzieci"

- To w Poznaniu jest ten problem. To wy tam w Poznaniu chcecie seksualizować dzieci - grzmiał z mównicy minister Przemysław Czarnek. W środę w Sejmie odbyła się debata i głosowanie nad wotum nieufności wobec szefa resortu edukacji i nauki.

Share
Przemysław Czarnek w Sejmie. Minister edukacji i nauki grzmiał z mównicy
Przemysław Czarnek w Sejmie. Minister edukacji i nauki grzmiał z mównicy Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
dldhjhl

- Tak naprawdę z tego wniosku, za który bardzo serdecznie dziękuję, wynika jedna rzecz. Państwo organicznie brzydzicie się wolnością - podkreślił na wstępie Przemysław Czarnek, który zabrał głos po burzliwych wystąpieniach posłów ze strony opozycji.

Przemysław Czarnek ostro do opozycji: chcecie sekusalizować dzieci

W swoim wystąpieniu minister edukacji i nauki nie szczędził głosów krytyki oraz docinek właśnie pod kątem tych ostatnich. W opinii Czarnka wniosek o wotum nieufności wobec niego to efekt tego, że "razem ze współpracownikami trafił w sedno problemu".

dldhjhl

- To was tak strasznie boli. Krytykujecie ustawę, która ma chronić prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. To rodzicie będą wyrażać zgodę na organizację pozarządową - mówił minister w Sejmie, a po chwili dodał: "To w Poznaniu jest ten problem".

- To wy tam w Poznaniu chcecie seksualizować te dzieci - krzyczał do opozycji.

Przemysław Czarnek w ogniu krytyki. Wiceprezes Porozumienia przestrzega

Przemsław Czarnek w Sejmie o "lewackich bojówkach na uniwersytetach"

W swoim wystąpieniu Przemysław Czarnek odniósł się też do słów posła Krzysztofa Bosaka (z Konfederacji - przyp. red.), który apelował do ministra edukacji i nauki, by nie przejmował się wnioskiem o wotum nieufności i zwrócił uwagę na "szerzące się na uniwersytetach lewackie bojówki".

dldhjhl

- Musimy rzeczywiście zrobić tak, żeby te lewackie bojówki na uniwersytetach przestały terroryzować naszą młodzież, naszych naukowców. Musimy doprowadzić do sytuacji, w której rzeczywiście debata akademicka będzie wolna - zaznaczył Przemysław Czarnek w Sejmie.

- Rektor będzie miał święty obowiązek zapewnić wszystkim prawo do dyskusji na uczelni. A jeśli nie, to będzie łamał przepisy prawa i będzie ponosił tego konsekwencje - dodał Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek triumfuje. Wotum nieufności nie przeszło

Debatę nad wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka relacjonowaliśmy w Wirtualnej Polsce, a zakończyło ją głosowanie, które okazało się zwycięskie dla szefa resortu edukacji.

Za odwołaniem Przemysława Czarnka zagłosowało 205 posłów. Swój sprzeciw wobec wotum nieufności zgłosiło 236 parlamentarzystów, a siedmiu wstrzymało się od głosu.

dldhjhl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dldhjhl

Podziel się opinią

Share
dldhjhl
dldhjhl
Więcej tematów