Trwa ładowanie...
d1e2952

"Czarna Procesja" przejdzie ulicami Warszawy

Środowisko akademickie zaprotestuje przeciwko polityce Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która zdaniem uczestników prowadzi do "cichego pogrzebu" systemu edukacji. Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod bram Uniwersytetu Warszawskiego i przejdzie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czarna Procesja" przejdzie ulicami Warszawy
(WawaLove.pl)
d1e2952

W pochodzie udział wezmą studenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi z niemal wszystkich polskich ośrodków uniwersyteckich. Przejdą ulicami Warszawy ubrani na czarno, w formie przypominającej kondukt żałobny. Finalną częścią marszu będzie przekazanie postulatów pod siedzibą KPRM, z których najważniejszymi są: zwiększenie dofinansowania polskiej nauki, przejrzysta ścieżka kariery dla młodych pracowników akademickich oraz walka z postępującą biurokracją.

Organizatorzy wskazują, że wydatki PKB na naukę wynoszą jedynie 0,43 proc. i jest to poziom zdecydowanie niezadowalający.

W "Czarnej Procesji" może przejść około 300 osób.

Do całej sprawy odniósł się także Prezydent elekt Andrzej Duda. Stwierdził m.in. że niedofinansowanie a także obecne warunki pracy polskich naukowców, mogą w konsekwencji spowodować utrudnienie dostępu do edukacji, wielu lokalnym społecznościom.

d1e2952

Podziel się opinią

Share
d1e2952
d1e2952