Trwa ładowanie...

Cywilni prokuratorzy przeglądają akta sprawy smoleńskiej

Prokurator generalny Andrzej Seremet poinformował, że akta dotyczące katastrofy smoleńskiej są przeglądane w prokuraturze wojskowej przez prokuratorów cywilnych. Jak dodał, ma to związek z ewentualnym wyłączeniem niektórych wątków.

Share
Cywilni prokuratorzy przeglądają akta sprawy smoleńskiej
Źródło: PAP
donpv7z

- W prokuraturze wojskowej pracuje dwóch prokuratorów cywilnych z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy zapoznają się z aktami zgromadzonymi przez prokuratorów wojskowych, a to na wypadek możliwości podjęcia decyzji o wyłączeniu z materiałów tego śledztwa wątku dotyczącego ewentualnej odpowiedzialności osób, co do których właściwość prokuratury wojskowej nie istnieje - powiedział Seremet.

Prokurator generalny dodał również, że wątek zamachu "nie doczeka się odrębnej decyzji procesowej". - Prokurator nie wyda decyzji, w której stwierdzi, że zamachu nie było, lecz w ostatecznej decyzji, która zostanie wydana po zakończeniu śledztwa, wątek ten znajdzie swoje rozwiązanie. Dziś mogę powiedzieć, że nic nie wskazuje, żeby zamach w jakiejkolwiek postaci miał miejsce - dodał Seremet.

W sobotę "Rzeczpospolita" podawała, że z polskiego postępowania w sprawie wypadku pod Smoleńskiem może być wyłączony wątek dotyczący przygotowania lotu w zakresie odnoszącym się do osób cywilnych.

donpv7z

Podziel się opinią

Share
donpv7z
donpv7z
Więcej tematów