Trwa ładowanie...

Cysterna z gazem uderzyła w drzewo - utrudnienia trwają

Jeszcze kilkanaście godzin potrwają utrudnienia na drodze krajowej nr 2 koło Mińska Mazowieckiego, gdzie we wtorek po południu cysterna przewożąca gaz uderzyła w drzewo - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Share
Cysterna z gazem uderzyła w drzewo - utrudnienia trwają
Źródło: PAP
d1fovf0

Trasa jest całkowicie zablokowana. W miejscowości Ignaców jadąca drogą krajową numer 2 cysterna, przewożąca około 28 tys. litrów gazu propan-butan, uderzyła w drzewo i przewróciła się na prawy bok. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika.

- Od wczoraj na miejscu pracuje 100 strażaków z 36 jednostek, w tym specjalistyczne jednostki ratownictwa chemicznego. Przez cały czas z cysterny wydobywany jest gaz, który musi zostać przepompowany do innego zbiornika. Cysterna przewróciła się na bok, na którym znajdują się zawory, to stanowi dodatkowy problem. Trudno oszacować, ile gazu znajduje się jeszcze w cysternie - powiedział Frątczak.

Utrudnienia w ruchu drogowym na tej jednej z głównych tras tranzytowych Wschód-Zachód mogą potrwać nawet do nocy.

Samochody osobowe jadące drogą krajową numer 2 z kierunku Siedlec w stronę Mińska Mazowieckiego kierowane są na objazdy przez miejscowości: Jędrzejów, Cegłowo, Mienie. Z kolei samochody ciężarowe policja kieruje objazdami przez Augustówkę, Węgrów, Dobre i Stanisławów.

d1fovf0

Podziel się opinią

Share
d1fovf0
d1fovf0
Więcej tematów