Trwa ładowanie...
d1oyqku

Cypr: piąty szczyt Grupy Luksemburskiej

Ministrowie spraw zagranicznych sześciu państw kandydujących do Unii Europejskiej - Czech, Estonii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Cypru - wyrazili w piątek nadzieję, że proces rozszerzenia Unii zostanie przyśpieszony.

d1oyqku
d1oyqku

We wspólnym oświadczeniu ministrowie tzw. Grupy Luksemburskiej (skupiającej państwa, które zgodnie z decyzją Rady Europejskiej podjętą w Luksemburgu w 1998 r. zostały objęte negocjacjami akcesyjnymi) stwierdzili, że Rada Europejska na spotkaniu w Laeken (14-15 grudnia br.) musi przyjąć jasny kalendarz poszerzania UE. Stwierdzono także, że Rada powinna udzielić państwom kandydackim niezbędnych wskazówek, jak pomyślnie zakończyć negocjacje.

Podczas cypryjskiego szczytu omawiano stan negocjacji akcesyjnych oraz przedyskutowano konkluzje rocznych raportów Komisji Europejskiej dotyczących postępów poszczególnych państw kandydackich w przygotowaniu do akcesji oraz dokumentu nt. strategii rozszerzenia UE przyjętego przez Komisję Europejską 13 listopada br.

Było to już piąte spotkanie ministrów spraw zagranicznych Grupy Luksemburskiej. Następne ma się odbyć w Polsce w maju 2002 r. (mag)

d1oyqku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oyqku
Więcej tematów