Trwa ładowanie...

"Cud Eucharystyczny" w Sokółce nie blaknie. Archidiecezja Białostocka wydała oświadczenie

"Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie pw. św. Antoniego w Sokółce (...) nie zmieniła swojego kształtu i koloru" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Archidiecezję Białostocką. To reakcja na informacje o blaknięciu tzw. cudu eucharystycznego w Sokółce.

Share
"Cud Eucharystyczny" w Sokółce nie blaknie. Archidiecezja Białostocka wydała oświadczenie
Źródło: PAP, fot: Artur Reszko
d1ao23k

"W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej informuje, iż powielane informacje są nieprawdziwe" - napisał w oświadczeniu ks. dr Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

Jak dodał, "Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie pw. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru". "Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi" - czytamy w komunikacie.

W październiku 2008 r. w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce podczas mszy na ziemię upadła hostia. Jeden z duchownych podniósł ją i zgodnie z przepisami liturgicznym i umieścił w naczyniu wypełnionym wodą, tak by mogła się rozpuścić. Po tygodniu na hostii znaleziono czerwoną plamę.

Ustalono, że w tym czasie nikt w nią nie ingerował. Patomorfolodzy uznali, że materiał przypomina włókno mięśnia sercowego. W 2009 r. kościół w Sokółce wyniesiono do rangi kolegiaty, a w 2011 r. hostia została w nim publicznie wystawiona.

Zobacz także: Historie pewniej choroby. "Nigdy bym nie uwierzyła, że mogę stawiać żagle, szorować pokład"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ao23k

Podziel się opinią

Share
d1ao23k
d1ao23k
Więcej tematów