Trwa ładowanie...

"Cud Eucharystyczny" w Sokółce nie blaknie. Archidiecezja Białostocka wydała oświadczenie

"Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie pw. św. Antoniego w Sokółce (...) nie zmieniła swojego kształtu i koloru" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Archidiecezję Białostocką. To reakcja na informacje o blaknięciu tzw. cudu eucharystycznego w Sokółce.

"Cud Eucharystyczny" w Sokółce nie blaknie. Archidiecezja Białostocka wydała oświadczenieŹródło: PAP, fot: Artur Reszko
d3or2qg
d3or2qg

"W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej informuje, iż powielane informacje są nieprawdziwe" - napisał w oświadczeniu ks. dr Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

Jak dodał, "Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie pw. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru". "Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi" - czytamy w komunikacie.

W październiku 2008 r. w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce podczas mszy na ziemię upadła hostia. Jeden z duchownych podniósł ją i zgodnie z przepisami liturgicznym i umieścił w naczyniu wypełnionym wodą, tak by mogła się rozpuścić. Po tygodniu na hostii znaleziono czerwoną plamę.

Ustalono, że w tym czasie nikt w nią nie ingerował. Patomorfolodzy uznali, że materiał przypomina włókno mięśnia sercowego. W 2009 r. kościół w Sokółce wyniesiono do rangi kolegiaty, a w 2011 r. hostia została w nim publicznie wystawiona.

Zobacz także: Historie pewniej choroby. "Nigdy bym nie uwierzyła, że mogę stawiać żagle, szorować pokład"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3or2qg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3or2qg
Więcej tematów