Trwa ładowanie...

Paszport covidowy w telefonie już dostępny, ale nie dla każdego

Aplikacja mobilna UCC (Unijny Certyfikat COVID), za pomocą której możliwa jest weryfikacja certyfikatu covidowego przez odczytywanie kodu QR, jest już dostępna na platformie iOS. Na androida ma być gotowa za 2-3 dni - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Unijny Certyfikat COVID można pobrać przez Internetowe Konto Pacjenta IKP.Unijny Certyfikat COVID można pobrać przez Internetowe Konto Pacjenta IKP.Źródło: Adobe Stock
dxwy12e
dxwy12e

Rozporządzenie dotyczące Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) będzie stosowane w Unii Europejskiej od 1 lipca. Polska jest w gronie państw członkowskich, które przeszły testy techniczne i korzystają już z systemu na zasadzie dobrowolności.

Unijny Certyfikat COVID można pobrać przez Internetowe Konto Pacjenta IKP.

Trzeba zalogować się i w zakładce "Certyfikaty", wybrać rodzaj certyfikatu i kliknąć "Pobierz kod QR". Później należy zapisać dokument na swoim urządzeniu lub wydrukować.

Zobacz także: Jaki poziom wyszczepialności społeczeństwa powinniśmy osiągnąć do końca sierpnia, aby móc spokojnie myśleć o jesieni?

Certyfikat mogą pobrać osoby, które są w pełni zaszczepione, a więc te, które przyjęły dwie dawki szczepienia lub otrzymały jednodawkową szczepionkę. Certyfikat jest ważny od 14. do 365. dnia od podania ostatniej dawki.

dxwy12e

Certyfikat może też otrzymać osoba, która ma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Czas ważności takiego certyfikatu wynosi 48 godzin.

Dokument można także mieć po przechorowaniu COVID-19. Wówczas jest ważny od 11. do 180. dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxwy12e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxwy12e
Więcej tematów