Trwa ładowanie...
d3x8d1p

COVID-19. Indonezja zacznie szczepienia od młodych

Indonezja zamierza przeprowadzić eksperyment - w odróżnieniu od reszty świata nie zacznie szczepień na COVID-19 od osób najstarszych. Jako pierwsi zaszczepieni zostaną młodzi i pracujący.
Share
COVID-19. Indonezja zacznie szczepienia od młodych
COVID-19. Indonezja zacznie szczepienia od młodychŹródło: Unsplash.com, Fot: CDC
d3x8d1p

Pierwszą dawkę szczepionki w Indonezji przyjął już prezydent kraju - Joko Widodo. Jest to zarazem jedyny kraj oprócz Chin, który do zaszczepienia swojej populacji wykorzysta chiński preparat opracowany przez Sinovac Biotech.

To nie jedyna różnica w stosunku do innych państw. Cały świat przyjął jednolitą strategię szczepień, polegającą na podawaniu szczepionki w pierwszej kolejności osobom pracującym w ochronie zdrowia, a potem najstarszym członkom społeczeństwa oraz tym, u których występują przewlekłe choroby współistniejące. Młodzi i zdrowi mają być szczepieni na samym końcu.

Indonezja ma odrębną strategię szczepień

Rząd Indonezji zamierza natomiast postąpić dokładnie odwrotnie. Po zaszczepieniu personelu medycznego szczepionkę otrzymają ludzie w wieku 18-59 lat. Seniorzy natomiast zostaną zaszczepieni na samym końcu.

d3x8d1p

Prof. Amin Soebandrio, autor strategii „młodzi pierwsi”, w rozmowie z BBC wyjaśnił, że jej zaletą jest to, że w pierwszej kolejności zaszczepione zostaną osoby, które najczęściej rozprzestrzeniają wirusa. To młode osoby wychodzą z domu do pracy i mają w ciągu dnia bezpośredni kontakt w wieloma innymi ludźmi.

Zaszczepienie w pierwszej kolejności osób młodych ma się przyczynić do szybkiego uzyskania odporności populacyjnej. Indonezja notuje obecnie ponad 11 tys. zakażeń koronawirusem dziennie, od początku pandemii zachorowało tam ponad 858 tys.

Zobacz także: Donald Trump jak Adolf Hitler? Michał Kamiński wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x8d1p

Podziel się opinią

Share
d3x8d1p
d3x8d1p
Więcej tematów