Trwa ładowanie...

Córka Tadeusza Cymańskiego dostała pracę w Enerdze. "To nie jest nepotyzm"

- W poprzedniej firmie moja córka miała podobne zarobki i była team leaderem, więc nie jest to tego typu historia jak te, o których się mówi i pisze - twierdzi Tadeusz Cymański. 29-letnia Marta Cymańska od kilku miesięcy pracuje w Enerdze.
Share
Marta Cymańska wcześniej pracowała w spółce Transcom
Marta Cymańska wcześniej pracowała w spółce TranscomŹródło: Agencja Gazeta, Fot: bartosz banka
d1atfkr

Córka posła PiS, Marta Cymańska, jest radną sejmiku pomorskiego. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", w listopadzie została zatrudniona jako główny specjalista ds. relacji z klientem w Energa Obrót Gdańsk. Wcześniej pracowała w spółce Transcom. Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że w 2018 r. zarobiła łącznie 52 tys. zł. Zdaniem jej ojca "to nie jest nepotyzm".

– W poprzedniej firmie moja córka miała podobne zarobki i była team leaderem, więc nie jest to tego typu historia jak te, o których się mówi i pisze. Praca w Enerdze nie była dla niej żadnym awansem, ani prestiżowym, ani finansowym. Natomiast jak się mnie pytała, to uważałem, że Energa jest lepszym miejscem pracy, ponieważ takie firmy jak Transcom korzystają z polskiej tańszej siły roboczej - powiedział w rozmowie z gazetą Tadeusz Cymański.

d1atfkr

I uznał, że "gdyby to on zabiegał o posadę dla niej, to byłaby gdzie indziej i na innym miejscu". - Nie robię nic, czego musiałbym się wstydzić, a jak mieliby mnie teraz za to męczyć, to powiem, że znam takie powiedzenie: jak kraść to miliony, jak kochać, to księżniczki - dodał polityk. Zaznaczył też, że "obserwuje rzeczy, które się dzieją” w kontekście obsadzania stanowisk członkami rodzin polityków. – Ale to nie jest ten przypadek. Ona miała dobrą pracę, natomiast to przejście na zbliżonych warunkach to nie jest, jak mówiłem, awans – stwierdził.

Energa to spółka energetyczna kontrolowana przez Skarb Państwa. Przed rokiem Maciej Smoliński, starszy syn posła PiS Kazimierza Smolińskiego, został kierownikiem biura majątku sieciowego Energa-Operator, jednej z trzech głównych spółek grupy.

Zobacz także: Ekskluzywny wywiad prezydenta Andrzeja Dudy dla WP

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1atfkr

Podziel się opinią

Share
d1atfkr
d1atfkr
Więcej tematów