Trwa ładowanie...
22-10-2015 21:18

Coraz mniej Brytyjczyków chce pozostania w UE

Za pozostaniem w Unii Europejskiej głosowałoby obecnie 52 proc. Brytyjczyków, natomiast za wyjściem z niej 39 proc. - poinformował brytyjski instytut badania opinii publicznej Ipsos MORI, prezentując wyniki swego najnowszego sondażu.

Share
Coraz mniej Brytyjczyków chce pozostania w UEŹródło: AFP, fot: Thierry Charlier
d343cqz

W poprzednim takim badaniu w czerwcu br. utrzymanie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE poparło rekordowe 61 proc. respondentów, a rezygnację z niego 27 proc.

Jak zaznacza Reuters, jest to jeden z najdobitniejszych w ostatnim czasie przejawów tego, jak kryzys migracyjny może spolaryzować brytyjskie poglądy na kwestie europejskie.

- Wiemy, że imigracja była w ciągu lata ważnym tematem i że trend ten był częściowo wywołany wszystkimi tymi historiami o migracji z Syrii i innych miejsc do Europy oraz kryzysem wokół uchodźców. To część tego, co wspomaga ten trend - powiedział w rozmowie telefonicznej z Reuterem szef badań politycznych Ipsos MORI Gideon Skinner.

d343cqz

Brytyjski premier David Cameron chce wynegocjować zmianę warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE przed planowanym do końca 2017 roku referendum w sprawie wyjścia z Unii, ale tylko 37 proc. ankietowanych przez Ipsos MORI liczy, że szef rządu uzyska tutaj korzystne koncesje.

Zobacz też: Rafał Ziemkiewicz: imigranci jak pańszczyźniani chłopi

d343cqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d343cqz
Więcej tematów