Trwa ładowanie...

Coraz bliżej zniesienia wiz - Obama spełni obietnicę?

Coraz więcej wskazuje na to, że amerykański prezydent może dotrzymać danego w grudniu słowa i doprowadzić do zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków, twierdzi "Rzeczpospolita".

Share
Coraz bliżej zniesienia wiz - Obama spełni obietnicę?
Źródło: AFP
d7pwovz

Administracja Baracka Obamy przedstawiła techniczne rozwiązanie, które umożliwi rozszerzenie programu bezwizowego na państwa takie jak Polska. Dzięki połączeniu baz danych dotyczących imigracji, zagrożenia terrorystycznego i przestępczości można łatwo sprawdzić kto nielegalnie przedłużył pobyt w USA.

To pierwszy od dawna pozytywny krok w tej sprawie, powiedział "Rzeczpospolitej" Edward Alden, ekspert ds. imigracji w Council on Foreign Relations. - Przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA uważają, że system spełnia standardy wyznaczone przez Kongres. Teraz trzeba tylko przekonać członków Kongresu, że jest on niezawodny i pozwala na rozluźnienie kryteriów dla kandydatów do programu bezwizowego.

Eksperci twierdzą, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Polacy mogliby zacząć latać do Ameryki bez wiz na przełomie lat 2012 i 2013.

d7pwovz

Podziel się opinią

Share
d7pwovz
d7pwovz
Więcej tematów