Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord

Padł rekord w cofaniu licznika. Funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zatrzymali kierowcę ciężarówki, która miała podejrzanie niski przebieg. Jak się okazało, w pojeździe cofnięto licznik o... ponad 365 tysięcy kilometrów!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord
Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord (WP.PL)

Rekordzista wpadł na 444 kilometrze autostrady A4 w miejscowości Targowisko. Policjanci drogówki w ramach kontroli pojazdu ciężarówki marki Iveco sprawdzili aktualny stan drogomierza. Wskazywał on zaledwie 5802 km.

Funkcjonariusze porównali poprzednie wskazania drogomierza znajdujące się w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Okazało się że w 2017 roku (podczas ostatniego badania technicznego) ciężarówka miała 371246 km przebiegu. Oznacza to, że w ciągu niemal trzech lat kilometrów w magiczny sposób ubywało, zamiast przybywać.

Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord

"Kierowca oświadczył, iż nic nie wie na ten temat, ponieważ pojazd jest własnością jego kolegi. W tym dniu jedynie pożyczył go do przejazdu. Wyjaśnianiem sprawy zajmuje się Komisariat Policji w Niepołomicach" - donosi małopolska policja.

Zobacz też: Kierowca ferrari pędził 200 km/h mostem Północnym w Warszawie

W ostatnich miesiącach doszło do dwóch ważnych zmian przepisów, w zakresie liczników w pojazdach. Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego od 25 maja 2019 r. cofanie liczników w pojazdach to przestępstwo zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. po nowelizacji przepisów ws kontroli ruchu drogowego policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczyty są wprowadzane do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Czytaj też: Cofnął licznik o 300 tys. km. Teraz gorzko tego pożałuje
Toruń. Alkoholowa impreza na komisariacie. Prokuratura zakończyła śledztwo

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów