Trwa ładowanie...
d473x4a

Co z symbolami narodowymi? Ministerstwo wstrzymuje prace

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstrzymuje prace nad ustawą o symbolach narodowych - donosi "Rzeczpospolita". Resort ma wrócić do procedowania dopiero po jesiennych wyborach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Flaga i godło narodowe Polski
Flaga i godło narodowe Polski (East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER)
d473x4a

Przypomnijmy: ministerstwo chciało doprecyzować odcień czerwieni na karmazynowy dla flagi i tarczy herbowej orła, który nie jest wyjaśniony w Konstytucji. Poza tym orzeł miał "otrzymać" złote nogi aż po linię piór, w koronie miały pojawić się prześwity, a skrzydła miąły stać się lustrzanymi odbiciami. Resort swoimi zmianami chciał także objąć "Mazurka Dąbrowskiego".

Jednak - jak podaje we wtorek "Rzeczpospolita - resort wstrzymał prace nad nowelizacją ustawy. Ministerstwo na początku lipca miało rozesłać maile do kilku instytucji związanych z symobliką państwową, w tym Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Informuje w nim, że pomimo tego iż nowelizacja jest gotowa, to potrzeba jeszcze konsultacji społecznych. Te opinie, według MKNiD, poszłyby na marne, ponieważ "do końca kadencji zostało zbyt mało czasu, by ustawę uchwalił Sejm".

d473x4a

Jeden ze specjalistów, który przygląda się pracom resortu Glińskiego, przyznał w rozmowie z "Rz" że "z bliżej nieokreślonych powodów dwukrotnie ogłaszano zapytanie ofertowe na sporządzenie załączników do ustawy". Według niego wykonawcy mieli zostać wyłonieni w marcu zeszłego roku, jednak konkrus anulowano i rozpisano go ponownie na jesieni. "Efekt jest taki, że zmarnowano cały ubiegły rok" - stwierdził ekspert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Rzeczpospolita

d473x4a

Zobacz także: Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

d473x4a

Podziel się opinią

Share

d473x4a

d473x4a
Więcej tematów