Trwa ładowanie...
d3ukrhz
telewizja polska

Co Telewizja Polska przygotowała na lato?


W letniej ramówce Telewizji Polskiej znajdzie się wiele imprez
muzycznych i kabaretowych, a w sierpniu główne anteny TVP sporą
część czasu poświęcą transmisjom z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Tradycyjnie latem nie będą emitowane premierowe odcinki seriali,
zabraknie też m.in. Teatru Telewizji.

Share
d3ukrhz

W letniej ramówce TVP 1 obecne będą lubiane przez dzieci programy i seriale animowane jak np. "Domisie", "Jedynkowe przedszkole", "Budzik" czy "Klub przyjaciół Myszki Miki". Dodatkowo pojawić się mają seriale dla młodzieży, m.in. znana już widzom "Szkoła złamanych serc" i "Blue water high".

W poniedziałki po godz. 20.00 miejsce Teatru Telewizji zajmą filmy zagraniczne emitowane w cyklu "Kino sprzed lat". We wtorki mają być emitowane komedie, w środy filmy z cyklu "Okruchy życia", a w piątki produkcje sensacyjne.

W letniej ofercie nie zabraknie wydarzeń artystycznych. TVP zaprasza m.in. na Festiwal Filmowy "Era Nowe Horyzonty" (Wrocław, 17-27 lipca), "Festiwal Gwiazd" (Gdańsk, pierwsza połowa lipca), "Famę 2008", "OFF Festiwal" Mysłowice, 8-10 sierpnia), "Festiwal Szekspirowski" (Gdańsk, 2-9 sierpnia), "Festiwal Kultury Żydowskiej"(Kraków, czerwiec-lipiec), "Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta" (Poznań, czerwiec - lipiec), "Festiwal Kultury i Muzyki Romów" (19 lipca), "Mazurską Noc Kabaretową" (5-6 lipca), "Kabareton" (Koszalin, 26 lipca), czy "Festiwal Jana Kiepury" w Krynicy.

d3ukrhz

Niezwykle ważnym wydarzeniem lata będą z pewnością także Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Transmisje z zawodów oraz programy związane z Olimpiadą zajmą w TVP około 1000 godzin. Relacje w TVP 1 emitowane będą codziennie w godz. od 3.00 do 6.00 oraz od 12.15 do 17.00, zaś w TVP 2 - od 6.00 do 12.15 i od 22.00 do 23.00.

Sporo uwagi Igrzyskom poświęci także kanał TVP Info. Od 6.00 do 9.30 emitowany w nim będzie "Poranek olimpijski" w którym znajdą się informacje i materiały dotyczące imprezy. Co godzinę prezentowane będą "Olimpijskie serwisy sportowe".

Letnia ramówka Telewizji Polskiej będzie obowiązywać od 23 czerwca do 31 sierpnia br.

d3ukrhz

Podziel się opinią

Share
d3ukrhz
d3ukrhz
Więcej tematów