Trwa ładowanie...

Co są w stanie zrobić rodzice, by dzieci grały w reklamie

"Metro" sprawdziło, co są w stanie zrobić rodzice, by wkręcić swoje pociechy do reklamy. Na anonimowy anons w internecie wpłynęło aż 50 ofert od rodziców, czasem ze zdjęciami dzieci w negliżu. To karygodne zachowanie - komentują eksperci.

Share
Co są w stanie zrobić rodzice, by dzieci grały w reklamie
Źródło: AFP, Fot: Frederick Florin
d5acvbi

Najmłodszy maluch miał 10 dni (zdjęcie w szpitalnym ręczniku); najstarszy - 7 lat. Najczęściej oferty przysyłali rodzice 2- i 3-latków. Dołączali dużo zdjęć - część w negliżu, na plaży czy w kąpieli. My je skasowaliśmy, ale czy każdy tak zrobi? - zastanawia się gazeta.

Jak stwierdza "Metro", tylko jedno dziecko miało zrobioną profesjonalną sesję zdjęciową. - Ma talent, jest bardziej rozwinięte niż rówieśnicy, każdy mówi, że nasza pociecha nadaje się do reklamy - zachwalali rodzice.

d5acvbi

- To karygodne, że rodzice nawet nie próbowali sprawdzić, co to za firma poszukuje małych aktorów - ocenia Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl zajmującej się bezpieczeństwem dzieci w internecie.

Śpiewak podkreśla, że gdy raz wrzuci się zdjęcia do sieci, trudno przewidzieć, co się z nimi stanie. "Chwilę po publikacji mogą zostać skopiowane, a po jakimś czasie opublikowane w zupełnie innym miejscu. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie wypłynie zdjęcie naszego dziecka z kąpieli. Jakiś pedofil może się przy nich np. masturbować" - mówi.

- Do tego dochodzi kwestia ochrony wizerunku. Rodzice publikując zdjęcia dziecka w sieci, naruszają to prawo. Nikt się dziecka nie pyta, czy chce, żeby jego zdjęcie zostało opublikowane - zaznacza szef Fundacji Kidprotect.pl.

d5acvbi

Podziel się opinią

Share
d5acvbi
d5acvbi
Więcej tematów