Trwa ładowanie...

Co robisz po pracy? W takiej sytuacji jest ponad połowa Polaków

Jeśli po wyjściu z biura piszesz w domu kolejnego maila do szefa, to pomyśl, że w tej sytuacji jest ponad połowa Polaków, pociesza "Metro". Od lat jesteśmy w czołówce państw unijnych, których obywatele spędzają w pracy najwięcej czasu - 2 tys. godzin rocznie.

Co robisz po pracy? W takiej sytuacji jest ponad połowa PolakówŹródło: AFP, fot: Kimihiro Hoshino
d499ycg
d499ycg

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Randstad w 32 krajach Europy, Azji, Australii i obu Ameryk wśród pracowników w wieku od 18 do 64 lat wynika, że w prywatnym czasie sprawami służbowymi zajmuje się aż 55 % pracujących Polaków. Więcej wolnego czasu oddają tylko pracownicy siedmiu innych krajów. To przede wszystkim obywatele państw pogrążonych w kryzysie gospodarczym - Grecji, Hiszpanii i Węgier, gdzie aż 60-70 % badanych pracuje w prywatnym czasie.

Polacy żyją także w poczuciu, że non stop muszą być dostępni dla szefa. 38 % badanych przyznało, że przełożony oczekuje od nich, by byli cały czas w zasięgu telefonu lub maila. Tylko w siedmiu państwach równowaga pomiędzy pracą a czasem wolnym jest bardziej zachwiana (m.in. w Grecji, na Węgrzech, w Turcji, na Słowacji i w Norwegii - tam 50-75 %ankietowanych cały czas jest do dyspozycji szefa).

d499ycg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d499ycg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj