Trwa ładowanie...
d2mhzdo
14-12-2006 07:10

Co robimy korzystając z Internetu?

W USA już 75 proc. internautów korzysta z szybkich łączy internetowych.

d2mhzdo
d2mhzdo

Amerykanie posiadający szybki internet - będąc online - najchętniej grają i rozmawiają, wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen/NetRatings.

Ponad 75% internautów w Stanach Zjednoczonych do łączenia się z siecią w listopadzie używało szerokopasmowych łączy internetowych. Wśród ulubionych rozrywek znalazły się gry online, komunikatory, poczta oraz strony społecznościowe wynika z przeprowadzonych badań.

W ciągu roku liczba gospodarstw domowych korzystających z szybkiego internetu wzrosła, o 13%, kiedy to jego posiadanie deklarowało 65% internautów – informuje Nielsen/NetRatings. Użytkownicy posiadający szybką sieć spędzili w listopadzie średnio 34 godziny 50 minut online, trzy razy więcej czasu niż posiadający tradycyjne łącza.

Dodatkowo, firma Nielsen/NetRatings ujawniła, że około 82% całego wolnego czasu, jaki internauci spędzili w zeszłym miesiącu online był czasem użytkowników z szybkim łączem. Oni również oglądają w sieci ponad dwa razy więcej stron niż osoby z wolnym łączem.

d2mhzdo

Strony oferujące gry online, wysyłanie wiadomości, poczty internetowej i tak zwane społecznościowe były najczęściej odwiedzanymi witrynami biorąc pod uwagę średnią ilość czasu spędzanego na nich przez użytkownika szybkich łączy – zbadał Nielsen. Popularność tych stron pokazuje, w jaki sposób zmienia się internet, stając się integralną częścią dnia szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Strony z grami Pogo.com i Electronic Arts były dwiema pierwszymi, dalej strona programu AOL Instant Messenger. Czwarte i piąte miejsce zajęły strony społecznościowe: MySpace.com i MSN Games Microsoftu. Kolejne miejsca zajmowały: RuneScape, Yahoo Mail, Google, Gmail, iTunes i Trend Micro.

d2mhzdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhzdo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj