Trwa ładowanie...
d46r16m
24-01-2007 13:30

Co piąty Windows to "pirat"?

Microsoft opublikował statystyki dotyczące wyników testów przeprowadzanych w ramach programu Windows Genuine Advantage ( chodzi o test legalności systemu, przeprowadzany m.in. podczas pobierania uaktualnień do systemu ) - informuje serwis Betanews.com. Okazało się, że od momentu uruchomienia programu testowi legalności poddało się ok. 512 mln użytkowników - z tego 22,3% testu nie zaliczyło.

d46r16m
d46r16m

Program WGA został uruchomiony 1,5 roku temu - polega on na testowaniu legalności systemu Windows, który próbuje pobrać uaktualnienia z serwisu Microsoft Update, Windows Update lub Microsoft Download Center. Dopiero po pomyślnym zaliczeniu testu użytkownik może pobrać niektóre uaktualnienia dla systemów z rodziny Windows ( bez ograniczeń dystrybuowane są jedynie uaktualnienia związane z bezpieczeństwem ). Do przeprowadzenia testu niezbędne jest zainstalowanie aplikacji WGA.

Z przedstawionych właśnie przez Microsoft statystyk wynika, że testowi jak do tej pory poddało się łącznie 512 mln użytkowników z całego świata. Zdecydowana większość z nich ów test zaliczyła - tylko co piąty ( 22,3% ) system zidentyfikowany został jako piracka kopia. Co więcej, 56 tys. osób po przeprowadzeniu testu zgłosiło Microsoftowi, iż nieuczciwi sprzedawcy sprzedali im piracką kopię Windows jako legalną - dzięki temu osoby te mogły nieodpłatnie uzyskać licencje na swój system.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, iż podane przez nich statystyki nie odzwierciedlają precyzyjnie rzeczywistej skali piractwa - przede wszystkim dlatego, że świadomi użytkownicy pirackich kopii Windows z oczywistych względów nawet nie próbują zaliczać testu WGA. Potwierdzają to statystyki organizacji BSA ( do której należy także Microsoft ) - wedle jej danych globalny współczynnik piractwa wynosi obecnie 35% ( oznacza to, że 35% wszystkich wykorzystywanych na świecie programów stanowią nielegalne kopie ).

Więcej informacji: Betanews.com - http://www.betanews.com.

d46r16m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46r16m
Więcej tematów