Trwa ładowanie...
d3y2vwv

Co naprawdę pokazał dziś Zbigniew Ziobro? "Było widać, że czeka na werdykt Cezara"

Zbigniew Ziobro nigdy nie był tak wyluzowany, jak podczas konferencji prasowej, na której komentował doniesienia o swojej dymisji. Tylko w jednym momencie zdradził swoim zachowaniem, że stresuje się i czeka na werdykt "Cezara z Nowogrodzkiej" - uważa Daria Domaradzka-Guzik, ekspertka od mowy ciała i komunikacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro i kryzys koalicji Zjednoczonej Prawicy. Co polityk zdradził mową ciała?
Zbigniew Ziobro i kryzys koalicji Zjednoczonej Prawicy. Co polityk zdradził mową ciała? (EastNews, Fot: Andrzej Iwańczuk)
d3y2vwv

Zbigniew Ziobro uprzedził komunikat władz partii Prawo i Sprawiedliwość dotyczący jego ewentualnej dymisji ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości. - Zjednoczona Prawica jest dobrem. Jestem przekonany, że ten projekt może jeszcze dużo uczynić. Nawet w kochającej się rodzinie dochodzi do konfliktów - oświadczył na konferencji prasowej.

Według Darii Domaradzkiej-Guzik, ekspertki od mowy ciała i komunikacji, było to najlepsze publiczne wystąpienie polityka w jego karierze. - Zazwyczaj wychodził do mediów spięty i ponosiły go emocje. Tym razem wyszedł na luzie i uśmiechał się, pokazując, że w trudnym momencie swojej kariery zachowuje spokój - komentuje rozmówczyni Wirtualnej Polski.

Podkreśla, że Zbigniew Ziobro po mistrzowsku wplótł do wystąpienia przykład rodziny hodowców, która w świetle nowego prawa będzie "narażona na dramat". Przywołał historię spotkania z rolniczką, która hoduje kury. Wspomniał o jej łzach i emocjach.

d3y2vwv

- Taka historia chwyta za serce. To celowy zabieg ze strony rozmówcy. Większość odbiorców wyobraża sobie wówczas autentycznie zaangażowanego w sprawę polityka i staje po jego stronie. W tej części konferencji Ziobro błyszczał i dobrze podkreślał swoje zalety - dodaje Domaradzka-Guzik.

Konflikt na prawicy. Jarosław Gowin dołączy do opozycji? Borys Budka: "Wiele rzeczy jest możliwych"

Kryzys w Zjednoczonej prawicy. Zbigniew Ziobro czeka na werdykt

Na konferencji Ziobro zapewnił, że w sprawie ustawy o ochronie zwierząt "trzeba ważyć wszystkie racje", w tym rolników. Solidarna Polska jest gotowa na rozmowy w sprawie ustaw, które podzieliły koalicjantów.

d3y2vwv

- Kiedy minister mówił, że jest jeszcze szansa na rozmowy i akcentował, że koalicja ma nadal sens, wychwyciłam zmianę jego zachowania. Zaczął obniżać głowę i zerkać na podłogę. Pojawiło się szybsze tempo mówienia. Takie zachowanie zazwyczaj zdradza kłopot i wskazuje na stres - komentuje ekspertka mowy ciała.

- Znając kontekst polityczny, widać było, że w tym momencie minister mniej wierzy w swoją siłę i wielkość. Czeka na werdykt Cezara i wyniki narady na Nowogrodzkiej - dodaje.

Zbigniew Ziobro podczas konferencji. Twitter.com
Zbigniew Ziobro podczas konferencji. (Twitter.com)

Dodajmy, że spotkanie kierownictwa PiS w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej zakończyło się zdawkowym komunikatem: "Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie".

Według nieoficjalnych informacji ustalenia ze spotkania zostaną ogłoszone najwcześniej w środę. Wcześniej ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Szef Solidarnej Polski ma na nim usłyszeć, jakie są warunki pozostania jego ugrupowania w koalicji. Mają to być "twarde warunki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y2vwv

Podziel się opinią

Share
d3y2vwv
d3y2vwv
Więcej tematów