Trwa ładowanie...

Co irytuje Polaków podczas wakacji? Parawany spadły z podium. Oto lista nowych "koszmarków"

Jedno z zachowań w szczególności drażni nas podczas wakacji. I nie jest to rozstawianie na plaży legendarnych już parawanów. Zdecydowanie denerwuje większość z nas coś zupełnie innego - wynika z badania dla Wirtualnej Polski.

Co nas drażni podczas plażowania?Co nas drażni podczas plażowania?Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
dcuui34

W najnowszym badaniu Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna dla Wirtualnej Polski zapytaliśmy Polaków o to, co najbardziej ich denerwuje podczas plażowania.

Parawany na polskich plażach biły w ostatnich latach rekordy popularności. To one często były krytykowane i wyśmiewane w niezliczonej liczbie memów. Rok temu to właśnie "parawanowe szaleństwo" wskazaliście jako najbardziej irytujące zachowanie na plaży. Niespodzianka. W tym roku jest inaczej.

Pozytywnie do rozkładania parawanów odnosi się 35 proc. z nas, czyli prawie tyle samo, co myśli o nich negatywnie (38 proc.).

Parawany na plaży irytują Polaków? Wyniki badania Ariadna
Parawany na plaży irytują Polaków? Wyniki badaniaŹródło: Ariadna, fot: AD

Śmieci, niedopałki i brak toalet

Okazuje się, że najbardziej drażni nas zaśmiecanie plaż - odpowiedź tę wskazało 90 proc. badanych. Tylko 3 proc. stwierdziło, że śmieci im nie przeszkadzają. Warto zaznaczyć tutaj, że turyści zostawiają na polskich plażach kilkaset ton odpadów rocznie. Na stronach internetowych GIOŚ możesz anonimowo zgłosić takie przypadki. Zgłoszenia są przekazywane odpowiednim służbom.

dcuui34

Z nowego badania dla WP wynika także, że drażnią nas pozostawione w piasku niedopałki. Wskazało to aż 89 proc. badanych. Tylko dla 3 proc. ankietowanych nie jest to problemem.

Podium irytujących spraw zamyka brak toalet na plażach - denerwuje to 85 proc. badanych. 4 proc. nie jest ich brakiem zdenerwowana, a 11 proc. odpowiedziało, że "trochę tak, trochę nie".

Jakie sytuacje na plażach denerwują Polaków? Wyniki badania Ariadna
Jakie sytuacje na plażach denerwują Polaków? Wyniki badaniaŹródło: Ariadna, fot: AB

Głośna muzyka "koszmarkiem" plażowiczów

Podczas urlopu chcemy najczęściej odpoczywać, dlatego też 71 proc. osób wskazuje, że drażni ich głośne słuchanie muzyki na plażach. 10 proc. natomiast nie ma z tym problemu, a 18 proc. ma do sprawy stosunek ambiwalentny.

dcuui34

Z badania dla WP wynika też, że 39. proc. ankietowanych nie lubi, gdy po plaży biegają dzieci bez strojów kąpielowych, ale 35 proc. nie ma już z tym problemu. 26 proc. stwierdziło, że trochę ich to denerwuje, ale też niezbyt mocno.

Co denerwuje Polaków? Wyniki badania Ariadna
Co denerwuje Polaków? Wyniki badaniaŹródło: Ariadna, fot: BC

Badanie w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna dla WP przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1070 pełnoletnich Polaków metodą CAWI w dniach 1-4 lipca 2022 r.

Zobacz też: Polacy zrezygnują z wakacji? Ekspert: Zasada "postaw się, a zastaw" obowiązuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dcuui34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcuui34
Więcej tematów