Trwa ładowanie...

CKE podała wyniki matur 2019. To nie matematyka sprawiła zdającym największy problem

CKE udostępniło wyniki matur 2019. Okazuje się, że niektóre egzaminy sprawiły zdającym bardzo dużo trudności. Wbrew pozorom, nie była to matematyka. Które egzaminy maturalne były najtrudniejsze?

Share
CKE podała wyniki matur 2019. To nie matematyka sprawiła zdającym największy problemŹródło: WP.PL
d1beh8i

CKE wyniki matur 2019. WOS po raz kolejny barierą nie do przejścia

Kolejny rok z rzędu wyniki matury z wiedzy o społeczeństwie przyprawiają o ból głowy. W 2019 roku średni wynik tego egzaminu to zaledwie 27 procent. W porównaniu do ubiegłego roku jest to spadek o jeden punkt procentowy. Jakie pytania padły podczas tegorocznej matury z WOS-u? W arkuszu nie zabrakło zadań dotyczących mniejszości etnicznych, typów społeczności. Ważną umiejętnością była również zdolność do analizowania treści i danych podanych zawartych w arkuszu. Zdający musieli również napisać wypracowanie na jeden z trzech tematów.

CKE wyniki matur 2019. Geografia z drugim najniższym wynikiem

Drugi najgorszy wynik pośród matur 2019 osiągnęła geografia. Z danych udostępnionych przez CKE wynika, że średni wynik tego egzaminu to zaledwie 29 proc. W porównaniu do 2018 roku jest to spadek o 1 punkt procentowy. W arkuszu pojawiały się zagadnienia dotyczące układów barycznych, procesów geologicznych. Zdający musieli analizować tabele, wykresy oraz mapy.

CKE wyniki matur 2019. Biologia uzupełnia podium

Trzeci najgorszy wynik matur 2019 należy do biologii. Średni wynik tego egzaminu to 33 proc. W porównaniu do ubiegłego roku maturzyści uzyskali wynik lepszy o jeden punkt procentowy. W tegorocznym egzaminie nie zabrakło pytań polegających na uzasadnieniu lub wykazaniu pewnych prawidłowości. W arkuszu zdający znaleźli również wiele rysunków oraz opisów dotyczących doświadczeń i badań. Na ich podstawie musieli formułować wnioski, stwierdzać prawdziwość lub fałszywość podanych sformułowań oraz uzasadniać, na jakiej zasadzie dochodzi do pewnych zjawisk.

CKE wyniki matur 2019. Historia, filozofia i informatyka tuż za podium

Sporo do życzenia pozostawiają również wyniki matur z historii, filozofii i informatyki. Średni wynik z tych egzaminów wyniósł zaledwie 37 procent. W stosunku do egzaminu maturalnego z 2018 roku wynik z historii wzrósł o 5 punktów procentowych, informatyka miała wynik lepszy o 3 punkty procentowe, a filozofia wypadła gorzej o 2 punkty procentowe.

d1beh8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1beh8i
Więcej tematów