Ka-52 zniszczony. Jest nagranie z akcji
Ukraińskie siły donoszą o zniszczeniu rosyjskiego śmigłowca szturmowo-rozpoznawczego Ka-52 "Aligator". Skuteczna akcja została przeprowadzona na wschodzie kraju. W sieci udostępniono nagranie.
O zestrzeleniu rosyjskiego "Aligatora" poinformowały w niedzielę służby prasowe Dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy.
"Po południu 8 stycznia żołnierze pułku przeciwlotniczego Dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy zniszczyli kolejny śmigłowiec wroga" - czytamy w komunikacie.
W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widać moment wystrzelenia ukraińskiej rakiety.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Ukraina to dziś największe pole minowe na świecie"
O aktualnej sytuacji w Ukrainie mówił wcześniej premier Denys Szmyhal. W wywiadzie opublikowanym przez południowokoreańską agencję Yonhap oznajmił, że Rosja zrobiła z Ukrainy największe na świecie pole minowe, co powoduje m.in. poważne zakłócenia w rolnictwie, które jest jedną z głównych gałęzi ukraińskiej gospodarki.
Szmyhal poinformował, że w Ukrainie zaminowano 250 tys. kilometrów kwadratowych terenu, czyli obszar większy, niż cały Półwysep Koreański lub powierzchnia Wielkiej Brytanii. Dodał, że Korea Południowa ma "bogate doświadczenia, umiejętności i sprzęt niezbędny do rozminowywania" i dlatego Ukraina liczy na jej pomoc.
Olbrzymie straty w armii Putina
Ukraiński premier przypomniał, że pomimo ogromnych zniszczeń dokonanych przez Rosję, szczególnie w infrastrukturze przemysłowej i energetycznej, gospodarka ukraińska działa, a kierowany przez niego rząd bez opóźnień wypłaca wszystkie pensje i emerytury oraz rozwija programy grantowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji zlikwidowano już ponad 111 tys. najeźdźców.
Źródło: UNIAN/PAP
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski