Trwa ładowanie...
dg00ydw

Cimoszewicz: wizy - tak, utrudnienia - nie

Polska będzie musiała wprowadzić wizy dla wschodnich sąsiadów w kontekście naszego przyszłego członkostwa w Unii, ale zrobi to rok później niż planowano - zapowiedział w piątek Polskim Radiu minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz.

dg00ydw
dg00ydw

Zapewnił jednak, że nasz kraj nie odwróci się plecami do wschodnich sąsiadów. _ Bardzo nam zależy na dobrych stosunkach w każdym wymiarze ze wschodnimi sąsiadami_ - dodał szef polskiej dyplomacji.

Cimoszewicz powiedział, że Polska postara się jak najlepiej zorganizować system wydawania wiz, żeby wschodni sąsiedzi nie odczuli zbyt mocno nowego utrudnienia. Jego zdaniem powszechne będą wizy upoważniające do wielokrotnego przekraczania granicy, a Polska nie będzie - jak się wyraził - próbowała na tym zarabiać.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska chce mieć dobre stosunki polityczne i gospodarcze, ale także międzyludzkie z państwami i społeczeństwami Europy Wschodniej.

Zdaniem Cimoszewicza poprawiły się w ostatnich miesiącach stosunki polityczne z Rosją. Źle jednak wygląda nasza współpraca gospodarcza z powodu niezrównoważonego bilansu handlowego. Nasz import z Rosji jest o 3,5 miliarda dolarów więcej wart od naszego eksportu. Dodał, że zamarła współpraca kulturalna z Rosją, co trzeba zmienić. (reb)

dg00ydw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg00ydw
Więcej tematów