Trwa ładowanie...
d9xxmkz

Cimoszewicz: niech PO rządzi kolejną kadencję

- W dzisiejszych warunkach lepiej byłoby, gdyby Platforma ponownie wygrała wybory i rządziła drugą kadencję - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cimoszewicz: niech PO rządzi kolejną kadencję
(AFP)
d9xxmkz

Cimoszewicz mówi, że polska lewica jest w fatalnej kondycji i należy się cieszyć, że siły radykalnej prawicy nie są u władzy, bo lewica nie byłaby dobrą przeciwwagą. Jednocześnie polityk dopuszcza, że lewica mogłaby na krótszy czas zniknąć z polskiej sceny politycznej.

Cimoszewicz tłumaczy też, że najlepsze rządy w obecnej sytuacji, to rządy PO. - Z dzisiejszego punktu widzenia i w tych warunkach, które mamy, byłoby dobrze, gdyby Platforma ponownie wygrała wybory i rządziła drugą kadencję - stwierdza były premier.

Cimoszewicz mówi, że teoretycznie mógłby startować w wyborach prezydenckich, ale tłumaczy, że "nie można startować w wyścigach Formuły 1, gdy się nie ma bolidu". - Za kotarą, przed którą występują osoby rywalizujące o urząd prezydenta, stoją całe armie ludzi i grube pieniądze. Ja tym nie dysponuję i przyjmuję to do wiadomości - wyjaśnia.

Były premier przyznaje, że w polityce "jest solistą", ale nie "gra na siebie". - Jako poseł zawsze robiłem to, co uważałem za właściwe i pożyteczne dla wyborców. Dlaczego miałbym się komuś podporządkować i rezygnować z tego, co uważam za słuszne? - kończy rozmowę polityk.

d9xxmkz

Podziel się opinią

Share
d9xxmkz
d9xxmkz
Więcej tematów