Trwa ładowanie...
d41wqtn

Ciężarna kobieta upija się do nieprzytomności. Służby: to nie jest karalne

Jest w ósmym miesiącu ciąży i codziennie upija się do nieprzytomności. Pije piwo, denaturat - co tylko wpadnie jej w ręce. Ani policja, ani straż miejska nie są w stanie nic zrobić - mogą jedynie odwieźć pijaną kobietę do szpitala.
Share
Ciężarna kobieta upija się do nieprzytomności. Służby: to nie jest karalne
Źródło: epoznan.pl
d41wqtn

- Pełna ochrona prawna dziecka rozpoczyna się z chwilą rozpoczęcia akcji porodowej. W sytuacji kiedy kobieta w zaawansowanej ciąży nadużywa alkoholu jest rzeczą oburzającą i niedopuszczalną. Jednak tego typu zachowanie nie jest karalne - mówi portalowi epoznań.pl Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Młoda kobieta widywana była prawie codziennie w jednej z poznańskich dzielnic. Początkowo sądzono, że jest bezdomna. Razem ze swoim konkubentem korzystała z pomocy wszystkich placówek dla potrzebujących w Poznaniu. Szybko jednak ich z nich wyrzucano: za picie alkoholu, zażywanie narkotyków, burdy.

Para ponownie trafiła więc na ulicę, gdzie bez przeszkód oddawała się nałogom. Policjanci lub strażnicy miejscy odwozili ją nieprzytomna do szpitala, tam trzeźwiała, potem była wypisywana i wszystko zaczynało się od początku.

d41wqtn

- Gdyby w piątym czy ósmym tygodniu przerwała ciążę zostałaby ukarana. Gdyby trzymała już to dziecko na rękach też byłaby zatrzymana - mówi portalowi epoznan.pl jedna z jego czytelniczek.

Po raz ostatni ciężarna trafiła do szpitala w środę. Wtedy też okazało się, że wcale nie jest bezdomna.

- Tam bardzo się awanturowała, więc na miejsce wezwano funkcjonariuszy - powiedział portalowi epoznan.pl Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - W trakcie wykonywania czynności okazało się, że mąż zgłosił jej zaginięcie i jest poszukiwana. Ostatecznie mąż przyjechał po nią do Poznania i zabrał ją do Wałbrzycha, skąd pochodzą.

Rzecznik wielkopolskiej policji zapowiedział, że funkcjonariusze z Poznania skontaktują się z odpowiednimi służbami z Wałbrzycha, by ci monitorowali dalsze losy kobiety.

d41wqtn

Podziel się opinią

Share
d41wqtn
d41wqtn
Więcej tematów