Trwa ładowanie...

"Cieszy się, że żyje". Uśmiechnięty wcześniak podbija serca internautów

Zdjęcie uśmiechniętej dziewczynki, która urodziła się przedwcześnie podbiła serca internautów. Fotografia zainspirowała wielu rodziców do dzielenia się własnymi dramatycznymi historiami związanymi z przedwczesnym porodem.

Share
"Cieszy się, że żyje". Uśmiechnięty wcześniak podbija serca internautówŹródło: Facebook
d4dcwjf

Popularna facebookowa grupa udostępniła zdjęcie uśmiechniętego noworodka, cieszącego się "że żyje". Dziewczynka na fotografii jest wcześniakiem i w pięć dni po narodzeniu (wtedy sportretowano jej uśmiech) ważyła jedynie 1,76 kg. Lauren Vinje, mama dziewczynki stwierdziła, że dzięki takiej pamiątce jest w stanie przetrwać gorsze chwile podczas spędzonych na oddziale opieki neonatologicznej (bliższa lokalizacja nie jest znana, choć prawdopodobnie chodzi o Wielką Brytanię lub Stany Zjednoczone).

Prawidłowa waga dziecka w dniu narodzin waha się pomiędzy 2,5 a 4 kilogramami. Średnia to ok. 3,5 kg. Fotografia nie tylko podbiła serca internautów, którzy udostępnili ją 37 tys. razy, ale też zachęciła innych rodziców przedwcześnie urodzonych dzieci do dzielenia się własnymi, trudnymi historiami.

Jedna z mam napisała, że jej córka - która w dniu narodzin ważyła 2,1 kg - w maju tego roku kończy studia medyczne i zamierza wyspecjalizować się w osteopatii. Inna wspomniała, że jej syn wbrew niskiej wadze tuż po porodzie, wyrósł na 5-latka "powyżej normy". "Wszyscy mówili mi, że najmniejsze wcześniaki okazują się z czasem najsilniejsze i największe. Teraz już to wierzę" - dodała.

d4dcwjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dcwjf
d4dcwjf
Więcej tematów