Trwa ładowanie...

„Ciąża Plus”: Po 500 plus i 300 plus PiS wprowadza kolejny program. Kobietom w ciąży mają przysługiwać darmowe leki

„Ciąża Plus”: Po 500+ i 300+ PiS jeszcze przed wyborami zamierza wprowadzić kolejny program. „Ciąża+” ma gwarantować darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz porządne posiłki w szpitalu.

Share
„Ciąża Plus”: Po 500 plus i 300 plus PiS wprowadza kolejny program. Kobietom w ciąży mają przysługiwać darmowe leki
Źródło: iStock.com
d2piji2

„Ciąża Plus” – PiS wprowadza kolejny program

„Ciąża Plus” to nowy program PiS, zakładający darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz lepsze wyżywienie w szpitalach. Jak podaje Fakt, praca nad programem przyspieszyły i ma on zostać wprowadzony jeszcze przed wyborami. W uzasadnieniu do ustawy możemy przeczytać, że obecnie szpitale nie zapewniają przyszłym matkom specjalnie dobranej do ich potrzeb diety i ciężarne kobiety muszą żywić się standardowymi posiłkami, które serwowane są wszystkim pacjentom. Doniesienia o tym, że posiłki serwowane kobietom w ciąży są małe i niezbyt dobrej jakości, niejednokrotnie pojawiły się w mediach społecznościowych. Podobno stawka żywnościowa na porodówkach ma wzrosnąć z 14 na 32 zł na dzień.

„Ciąża Plus” – kobiety w ciąży dostaną darmowe leki

Należy zaznaczyć, że drugim istotnym aspektem nowego programu PiS jest finansowanie kobietom w ciąży leków przed państwo. Obecnie trwają pracę nad listą objętych całkowitą refundacją medykamentów. Mają się na niej znaleźć leki ratujące życie oraz zdrowie pacjentki – na nadciśnienie, cukrzycę i podtrzymanie ciąży. Wiadomo jednak, że wszelkie zalecane przez lekarzy prowadzących suplementy nie będą objęte refundacją.

d2piji2

Podziel się opinią

Share
d2piji2
d2piji2
Więcej tematów