Trwa ładowanie...
d1n4i16
IAR

Ciąg dalszy sprawy komornika z Łodzi, który zajął ciągnik

Mławscy prokuratorzy przesłuchają w poniedziałek szefa łódzkiej kancelarii komorniczej, która bezprawnie zajęła ciągnik niezadłużonemu rolnikowi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Michał K., asesor komorniczy, który przeprowadził egzekucję, ma zostać przesłuchany we wtorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Fotolia)
d1n4i16

Asesor Michał K. w listopadzie ubiegłego roku pojawił się na posesji rolnika spod Mławy z decyzją o egzekucji długu. Mimo że chodziło o dług sąsiada, komornik zajął ciągnik niezadłużonego rolnika.

Adwokat Jacek Dubois, który przygląda się tej sprawie, podkreśla, że jest wiele zastrzeżeń do pracy asesora. Tłumaczy, że nie było podstaw do zajęcia ciągnika, a nawet gdyby były, to komornik powinien go zostawić rolnikowi do czasu ewentualnych licytacji. Tymczasem asesor bardzo szybko sprzedał ciągnik w komisie.

Mecenas Jacek Dubois uważa, że prokuratura powinna przyjrzeć się tej sprawie bardzo starannie. - Czy nie jest to współpraca z tymi samymi nabywcami, którzy kupują to poniżej pewnej ceny. Jeżeli zostałoby coś takiego stwierdzone, to możemy mówić o pewnym zorganizowaniu w grupie w celu popełnienia przestępstwa, ale oczywiście to jest tylko hipotetyczne - mówi.

d1n4i16

W poniedziałek prokuratorzy z Mławy mają przesłuchać łódzkiego komornika, w imieniu którego działał asesor. Jutro przesłuchanie asesora. Sprawie przygląda się także Krajowa Rada Komornicza. Właśnie dobiega końca jej kontrola w łódzkiej kancelarii. Od jej wyników będą zależeć dalsze kroki Rady w tej sprawie.

d1n4i16

Podziel się opinią

Share

d1n4i16

d1n4i16
Więcej tematów