Trwa ładowanie...
d2l1fom

Ciąg dalszy konfliktu na linii Sławomir Nitras-Łukasz Szumowski. "Potrafię oddać"

Opozycja chce odwołania ministra zdrowia. Sławomir Nitras nazwał żonę Łukasza Szumowskiego "słupem", ten odpowiedział, że "gdyby były inne czasy, dałby politykowi PO w pysk". Jest odpowiedź Nitrasa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nitras nie odpuszcza Łukaszowi Szumowskiemu
Sławomir Nitras nie odpuszcza Łukaszowi Szumowskiemu (PAP)
d2l1fom

Sławomir Nitras nie odpuszcza rządzącym. Został zapytany przekornie przez Konrada Piaseckiego na antenie TVN24, czy jest jakiś minister, wobec którego poseł PO nie chciałby złożyć wniosku o wotum nieufności. Trudno było mu odpowiedzieć.

Uderzył w ministra Jacka Sasina, którego opozycja oskarża o finansowe straty dla Polski z powodu nieudanych wyborów prezydenckich 10 maja. - Uciekł na kwarantannę, jak się dowiedział, że odpowie za to, co zrobił z wyborami. Ministrowie z PiS-u będą uciekać - powiedział Nitras. Przypomnijmy, że Sasin został objęty kwarantanną po wizycie na Śląsku. W jednym ze spotkań brał udział górnik zakażony koronawirusem.

Nitras powiedział, że skoro Sasin nie może przyjść do Sejmu na debatę poprzedzającą głosowanie nad wotum nieufności wobec niego samego, to niech przyjdzie Szumowski, jeżeli jest zdrowy. - Przełóżmy wotum Sasina i zajmijmy się Szumowskim teraz - zaproponował polityk PO.

d2l1fom

Zobacz także: Dymisja Szumowskiego? "Tak ohydne, że musi być wniosek"

Sławomir Nitras odpowiada na słowa Łukasza Szumowskiego

Szumowski po tym, jak Nitras nazwał jego żonę "słupem", powiedział: "Gdybyśmy byli w dawnych czasach, tobym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu". Co na to Nitras? - Potrafię oddać, jeśli trzeba. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie - podkreślił.

d2l1fom

Nitras zarzuca Szumowskiemu, że kłamał wypełniając oświadczenie majątkowe. Mówił o "gigantycznych wątpliwościach" wokół ministra zdrowia. - Świadectwo moralności wystawi mu Gowin czy Morawiecki? Morawiecki też nie umie wypełnić oświadczenia. On jest biedny, za to jego żona bogata - zaznaczył poseł. I dodał, że chciałby wiedzieć, "ile milionów ma Szumowski".

Źródło: TVN24

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l1fom

Podziel się opinią

Share
d2l1fom
d2l1fom
Więcej tematów