Trwa ładowanie...
d138o09

Chrześcijanin skazany na karę śmierci za obrazę Mahometa

35-letni chrześcijanin jest kolejną ofiarą, która została skazana na śmierć w wyniku procesu sądowego za obrazę proroka Mahometa. W Pakistanie, gdzie chrześcijanie są w mniejszości, od 1990 roku zginęło na tym tle 67 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chrześcijanin rozpowszechniał przez WhatsAppa treści ośmieszające Mahometa. Został skazany na karę śmierci. (Pixabay.com)
d138o09

Wyrok śmierci usłyszał w piątek w sądzie 35-letni Nadeem James. Mężczyzna został aresztowany w lipcu ubiegłego roku pod zarzutem rozpowszechniania ośmieszających Proroka Mahometa materiałów. Robił to przy użyciu aplikacji WhatsApp.

Bluźnierstwo wymierzone w proroka Mahometa karane jest śmiercią w większości muzułmańskim Pakistanie. Skazany mężczyzna Nadeem James był chrześcijaninem.

Wczorajszy przypadek nie jest pierwszym, kiedy żarty z Mahometa są szybko i brutalnie ucinane. W kwietniu tego roku wybuchł skandal, który odbił się szerokim echem. Student Mashal Khan został pobity na śmierć po tym jak wziął udział w debacie akademickiej na uniwersytecie w Mardan, gdzie studiował. Wówczas policja aresztowała 20 studentów i wykładowców mających związek z zabójstwem.

Jak podaje Reuters, od 1990 roku popełniono 67 morderstw za bluźnierstwo popełnione w Pakistanie.

d138o09

Podziel się opinią

Share

d138o09

d138o09
Więcej tematów