Trwa ładowanie...
d2v729s

Chrześcijanin skazany na karę śmierci za obrazę Mahometa

35-letni chrześcijanin jest kolejną ofiarą, która została skazana na śmierć w wyniku procesu sądowego za obrazę proroka Mahometa. W Pakistanie, gdzie chrześcijanie są w mniejszości, od 1990 roku zginęło na tym tle 67 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chrześcijanin rozpowszechniał przez WhatsAppa treści ośmieszające Mahometa. Został skazany na karę śmierci.
Chrześcijanin rozpowszechniał przez WhatsAppa treści ośmieszające Mahometa. Został skazany na karę śmierci. (Pixabay.com)
d2v729s

Wyrok śmierci usłyszał w piątek w sądzie 35-letni Nadeem James. Mężczyzna został aresztowany w lipcu ubiegłego roku pod zarzutem rozpowszechniania ośmieszających Proroka Mahometa materiałów. Robił to przy użyciu aplikacji WhatsApp.

Bluźnierstwo wymierzone w proroka Mahometa karane jest śmiercią w większości muzułmańskim Pakistanie. Skazany mężczyzna Nadeem James był chrześcijaninem.

Wczorajszy przypadek nie jest pierwszym, kiedy żarty z Mahometa są szybko i brutalnie ucinane. W kwietniu tego roku wybuchł skandal, który odbił się szerokim echem. Student Mashal Khan został pobity na śmierć po tym jak wziął udział w debacie akademickiej na uniwersytecie w Mardan, gdzie studiował. Wówczas policja aresztowała 20 studentów i wykładowców mających związek z zabójstwem.

Jak podaje Reuters, od 1990 roku popełniono 67 morderstw za bluźnierstwo popełnione w Pakistanie.

d2v729s

Podziel się opinią

Share
d2v729s
d2v729s
Więcej tematów